Nikita Slovák: Príbeh dvoch kamošov je na konci. Edovi sa to rozsypalo pod rukami, Igor sa teší, lebo pomsta je sladká

Igor Matovič a Eduard Heger. Zdroj FOTO: FB E. Heger

Číňania kedysi radi priali svojim priateľom pri rôznych výročiach – Bodaj by si prežil nudný život. Až teraz chápem pravý zmysel tohto priania. Je máj, lásky čas. Igor Matovič už stihol vyprovokovať sprievod pochodujúci za LGBTi a transrodových ľudí, keď pomaly desať metrov od nich dával rozhovor redaktorke istého webu. Pár jedincov z davu na neho verbálne zaútočilo, ale on si tento útok chrabro stihol zaznamenať na mobilný telefón. A, samozrejme, uverejniť na sociálnu sieť aj s preňho typickým komentárom.

Konečne sa podarila dobrá vec a sociálna sieť video aj komentár zablokovala a máj, dúfam, prežijeme bez Matoviča na FB. Poverený premiér Eduard Heger vrátil prezidentke poverenie viesť vládu a prvý raz sme sa dočkali úradníckej vlády. Keď sa mu to sype pod rukami a minister Vlčan dostane dotáciu na firmu, o ktorej nevie, že ju vlastní a čestný minister zahraničných vecí za to vyvodí dôsledky aj pre seba, v podstate ani nemohol urobiť iný krok.

Samozrejme, čestný a spravodlivý Matovič, ktorý Vlčana na ministerstvo dostal, zvolal tlačovku, na ktorej si podal Hegera a pani prezidentku. Pomsta chutí sladko. Osláv konca vojny sa zúčastnil motorkársky spolok, pozostatok Nočných vlkov, alebo akási „kremeľská úderka“ s jemne pikantným názvom Brat za brata. Títo zaostalému agresorovi oddaní ľudia položili vence na Slavíne, kde odpočíva v pokoji väčšina ukrajinských a rumunských vojakov a odfrčali otravovať zvyšok Slovenska. Obrad im narušili aktivisti skupiny Mier Ukrajine, ktorí neustále za nás všetkých dokazujú, že Slovensko nepatrí kolaborantom. Inak som zvedavý, kedy si polícia začne všímať fašistické symboly, ktoré patria do arzenálu proruských úderiek.

Igor Matovič a Eduard Heger. Zdroj FOTO: FB I. Matovič

Na zhromaždení v Nitre europoslanec Uhrík, presne ten, ktorý nie je historik, položil omylom kyticu k pamätníku obetí sovietskeho bombardovania v Nitre. Inak títo jednoduchí ľudia v rôznych uniformách alebo v zelených tričkách, ktorí si pre seba ukradli slovenské symboly, musia mať v hlave dobrý cirkus, v ruke ruskú zástavu, pod uniformou vytetovaný hákový kríž. Ešte že to najlepšie zo Slovenska, večný prezident Harabin a blondínka Boková, neúnavná organizátorka pochodov pred domy lekárov cez pandémiu, šírili dobré meno Slovenska na neúspešnej demonštrácii „ chcimírov“ v matičke Prahe. Mimochodom, zjavil sa tam aj chlapík, ktorý už mal podmienku a trojročný zákaz návštevy Prahy za nášivku so znakom vrahov Wagnerovcov a poputoval rovno do basy. Existuje ešte lepší návod pre naše orgány?

Začala sa turistická sezóna a naše mestá opäť zaplaví štrbavá armáda s vlajkami a fľaškovým pivom, ale prvotné ochromenie pominulo a les ukrajinských zástav stále hustne, už aj v Prešove, Michalovciach a všade, kde sa grupujú obdivovatelia zaostalej a agresívnej Byzancie. Tam, kde zlyhala vláda a jej bezpečnostné alebo represívne orgány, tam to berú do rúk skvelí ľudia. A ozaj, začala nová zbierka na zbrane pre Ukrajinu. Verím, že bude rovnako úspešná ako tie predošlé. Slava Ukraini!

Autor komentára: Nikita Slovák, režisér