Nikita Slovák: Tí Rusi majú naozaj všelijaké zbrane. Mnohým ľuďom u nás dokážu na diaľku vypnúť mozog

Ilustračná snímka. Zdroj FOTO: pixabay.com

A hneď všetci, že Putinovi došiel čaj. Akoby nemohol raz improvizovať! Zahynúť v lietadle, to je také ušľachtilé. To sa podarilo Štefánikovi, Exupérymu a mnohým slávnym ľuďom. A teraz Prigožinovi. Príjemnejšie ako sa zvíjať v bolestiach po novičoku.

No presuňme sa z Byzancie domov do Kocúrkova. Akosi utícha škandál zverejnený odvážnym novinárom Daňom, ktorý v desivom videu odhalil temné tajomstvo novinárky Tódovej a sudkyne Záleskej. Fico si išiel vyziapať hlasivky, pomaly zakladal komisie, pracujúci v podnikoch už boli pripravení ísť do štrajku. Všetko zapadalo do seba. Až teda na šéfa súdnej rady Mazáka, ktorý sa odmietol prípadom zaoberať. Preboha, pán Mazák, veď tie ženy na videu z auta vykladali bicykle! Tu už sa nehrá o fazuľky.

Ale nebolo by to Slovensko, keby neprišla ďaleko horšia akcia. NAKA zobrala bývalého a terajšieho riaditeľa SIS spolu s riaditeľom NBÚ. A zachrípnutý Fico pochopil, že toto je ďaleko horšie, ako výlet na bicykloch nenávidenej novinárky a sudkyne. Toto už je prevrat! A nevadí, že prevrat býva obvykle nelegitímne zvrhnutie legitímnej vlády! Zoradil opäť celý svoj spevokol, zavolal svojmu anjelovi strážnemu kombináciu čísel 363, vytiahol Erika Kaliňáka z detskej herne a spustil. Prevrat, Čaputová, Soros! Chvíľu trvalo, kým sa zvyškový alkohol vyparil a už to išlo ako po masle.

A nebol sám, zrazu sa k nemu pripojil ďalší hlas. To sa Boris pripojil so svojou legendárnou terciou. A tak prešedivený Fico dohryzený zubom času vykopal vojnovú sekeru a vytiahol na bojový chodník. Dokonca zvolal mimoriadnu schôdzu, príznačne do hradnej jazdiarne. Ale keďže sa neprezentovali poslanci, ktorým IQ zabránilo zúčastňovať sa smeráckej hry na prevrat, schôdzu sa otvoriť nepodarilo.

Čo sa týka predvolebnej kampane, sociálne siete zaplavilo video Matoviča na kolotoči. Ten muž je nefalšovane šťastný, kolotočík sa točí, všetci ho majú radi, autíčka sa až tak nekazia a dospelí mu dali napiť trochu vínka. Čo viac môže chcieť.

A posledná novinka je opäť medzinárodná. Rusi na výstrahu bombardovali mesiac. Tak mal pravdu profesor Staněk, majú všelijaké zbrane. Mnohým ľuďom u nás dokážu na diaľku vypnúť mozog.

Autor komentára: Nikita Slovák, režisér