Nikita Slovák: Sme ambiciózna krajina. Komisia „najväčších mozgov“ koalície prešetruje vakcínu vytvorenú nositeľmi Nobelovej ceny

Na foto Peter Kotlár, splnomocnec vlády SR pre preverenie procesu riadenia a manažovania zdrojov počas pandémie COVID-19, Martina Šimkovičová, ministerka kultúry. Zdroj FOTO: FB Martina a Peter

Splnomocnenec vlády pre vyšetrovanie pandémie, pán Kotlár, prišiel so zaujímavými zisteniami. Jedna z vakcín bola placebo! A lietadlá, ktoré lietali nad Slovenskom počas plošného testovania zrejme popraškom zanášali spodné vody a hovoria to čoraz vysokopostavenejšie hlasy. Je potrebné prešetriť, čo všetko v tom poprašku bolo a ako sa z vakcín stalo placebo.

Klasik by na túto prevratnú správu povedal len: A boha! Keď si k tomu pripočítame vyfukovanie dymu z cigary do úbohej rastlinky uzavretej v sklenenej biosfére poslancom Huliakom v jeho súkromnej kancelárii v Národnej rade SR, je zrejmé, že strana SNS sa stala pokračovateľom Ružových križiakov a Templárov.

Pri tomto bledne aj let generálneho vikára Nitrianskej diecézy Petra Brodeka nad Slovenskom s relikviou Kristovej krvi. Udeľoval požehnanie obyvateľom Slovenska aj celému svetu s úmyslom odvrátiť koronavírusovú epidémiu. To, že epidémia zmizla, je zrejme zásluha skromného kňaza. To, že sa prešetruje vakcína vytvorená nositeľmi Nobelovej ceny slovenskou „komisiou zloženou z tých najväčších mozgov“, ktoré má k dispozícii koalícia, hovorí o tom, že sme mimoriadne ambiciózna krajina.

Mimochodom, patríme k niekoľko málo štátom, ktoré nemajú Nobelovu cenu. Česi ich majú až päť. Ale zas nemajú podobnú komisiu. A vyzerá to tak, že ani nebudú mať.

SNS navrhla Štefana Harabina do súdnej rady, čo v praxi znamená, že pri jeho dikcii budú správy trvať o polovicu dlhšie a niekoľko moderátorov politických relácii podá výpoveď. Matica Slovenská dostane pridané. Ministerka kultúry, mimoriadne „obľúbená“ umelcami, rozhodla, že festival Východná bude trvať o celý jeden deň dlhšie, čím naplní štatút medzinárodného festivalu.

Ján Tribula vypadol z Let´s Dance a posledný „ružiak“ sa ozval proti workshopu v odsvätenom kostole v Klariskách. Považuje ho za sväté miesto, aj keď sa tam obesil kňaz.

A na záver som si nechal úžasné vzopätie Slovákov, ktorí prekvapili celý svet zbierkou na muníciu pre Ukrajinu. Je to zároveň odkaz Ficovi, že žijeme a že všetko je len do času. A, samozrejme, Ukrajine, že na nich myslíme a že tá podivuhodná skupinka bláznov, šarlatánov a obdivovateľov zaostalého okupanta, ktorá nás momentálne vedie, ani zďaleka nehovorí za všetkých. Slava Ukraini!

Autor komentára: Nikita Slovák, režisér a publicista