Nikita Slovák: Slováci sa stali „zlými žiakmi“ v európskej triede. Ostatným smrdíme…

Ilustračná snímka. Zdroj FOTO: pixabay,com

A máme to tu. Rozhodnutie Ústavného súdu o nejaký čas oddialilo účinnosť Ficovho záchranného padáka pre skorumpovaných „našich ľudí“. Nejde to podľa plánu a Fico, červený v tvári, vyzýva k abdikácii predsedu Ústavného súdu SR Ivana Fiačana. To mu však nebráni, aby neoslavoval MDŽ so svojou armádou bojovníčok.

Obdivovateľky, ktoré sú masírované týždennými smeráckymi newslettermi, odovzdávajú časť empatie a múdrosti, ktorú by mal prinášať vek, za karafiát a vtipy, za ktoré by sa hanbili po 22.00 hodine aj Krajíček s Hlaváčkom. Občas sa mihne na MDŽ aj mladý Erik (jeeežiš, ten je zlatý), ktorý zaručuje kontinuitu zla aj do budúcnosti.

A my sa môžeme pozerať do minulosti, kde sa stala chyba…

Stali sme sa zlými žiakmi v európskej triede. Smrdíme ostatným, už nám zrejme nezveria žiadne tajomstvo a na európskych summitoch si Fico môže na kávičke hrkútať so svojim vzorom, V. Orbánom. Alebo pošle svoju šťuku, ministra zahraničných vecí bez akejkoľvek kvalifikácie, odfotiť sa s Lavrovom, s ktorým sa inak na európskom fóre nebaví ani upratovačka.

Každý deň nová dávka hanby. A môžu za to všetci politici rad radom, ignorovali ruskú hrozbu, naše tajné služby im darmo posielali správy o množstve nepriateľských agentov, o pobyte a majetku Putinových oligarchov na Slovensku, stále sme si velebili pri Ruskom plyne a kupovali ruskú naftu, bez skúmania akejkoľvek inej možnosti. Korunu tomu dal Matovič, ktorý v predvečer vojny na Ukrajine nakúpil pokútnu gebuzinu bez dokumentácie pod názvom Sputnik. Navyše spochybňoval odborníkov a za jeho vlády začali nájazdy antivaxerov a fanúšikov Mordoru do Bratislavy. Nečudo, že sa jeden z jeho najbližších spolupracovníkov ocitol na ukrajincami vypracovanom zozname priateľov Ruska.

V súčasnosti prebiehajú aj prezidentské primárky v USA. Ktokoľvek známy podporí demokratického kandidáta Bidena, ocitne sa v ohnisku hejtu ruských tovární na trollov. Na vlastnej koži to zisťuje držiteľka množstva hudobných ocenení Taylor Swift, ktorú doslova zasypali hnusnými reakciami, fejkovymi videami a všetkými zbraňami hybridnej vojny. To isté čaká aj na priaznivcov prezidentského kandidáta I. Korčoka. Sústredený útok, klamstvá a fake videá vytvorené v Kremli. Preto nám všetkým želám veľa odvahy a veľa sily. Ďakujem známym tváram, ktoré už pána Korčoka podporili, cítim s nimi, ale uisťujem ich, že tá múdrejšia a poctivejšia časť Slovákov je s nimi. Lebo pod sympatickou, jemne zarastenou tvárou na Pellegriniho plagátoch sa skrýva zúrivá tvár Fica.

Autor komentára: Nikita Slovák, režisér a publicista