Bezbranného novorodenca nechala matka s mužom v krabici na zastávke. Dieťa prežilo vďaka okoloidúcemu

Ilustračná snímka. Zdroj FOTO: pixabay.com

Iba dvojdňového chlapčeka nechali podľa polície v krabici na zastávke v Bežovciach v okrese Sobrance matka s jej manželom. Dieťa našťastie prežilo vďaka okoloidúcemu, ktorý ho našiel.

Ako na svojej sociálnej sieti informuje Polícia SR, v jednom z rodinných domov v obci Kristy sa krátko po polnoci v domácom prostredí narodilo živé, zdravé dieťa – chlapček.

Či bolo chceným alebo nie, či dieťa oboch rodičov alebo iba matky, zatiaľ nevedno, ale podľa polície po predchádzajúcej vzájomnej dohode matka dieťaťa spolu so svojím manželom novorodenca naložili do osobného motorového vozidla a pár hodín po narodení dieťa zanechali bez možnosti zadováženia si pomoci v drevenej krabici a prikryté dekou na autobusovej zastávke na vedľajšej ceste v obci Bežovce.

Novonarodené dieťa tak jeho matka vystavila nebezpečenstvu smrti alebo ublíženia na zdraví.

Ktovie, ako by to skončilo, ak by novorodenca nenašiel náhodný okoloidúci a túto skutočnosť neoznámil polícii. Tí začali okamžite vo veci konať, bezodkladne urobili potrebné opatrenia na stotožnenie osoby alebo osôb podozrivých z tohto skutku, zabezpečili kamerové záznamy, ktoré boli analyzované a následne vyhodnotené a vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Michalovciach začal vo veci trestné stíhanie pre zločin opustenia dieťaťa.

Na základe získaných podkladov a dôkazových materiálov sa michalovským kriminalistom vo veľmi krátkej dobe podarilo stotožniť osoby, ktoré dieťa ponechali na autobusovej zastávke.

Aby však bolo možné s určitosťou potvrdiť, že ide o dieťa obidvoch manželov, je potrebné počkať na závery analýzy DNA. V tejto chvíli je isté iba to, že tohto neľudského skutku sa dopustila matka novorodenca spolu so svojím manželom.

Dieťa sa v súčasnej dobe nachádza v nemocnici a o jeho ďalšom osude rozhodne Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny.

Získaná dôkazná situácia tak umožnila vyšetrovateľovi odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Michalovciach zo zločinu opustenia dieťaťa obviniť 29-ročnú matku novorodenca Máriu a jej rovnako starého manžela Lukáša. Obaja sú stíhaní na slobode. V prípade dokázania viny im hrozí trest odňatia slobody na tri až 10 rokov.