Nešťastie na východe Slovenska: Pri kopaní pivnice zasypalo 4 ľudí, jeden muž neprežil

Zdroj FOTO: FB Polícia SR

K nešťastiu došlo dnes (štvrtok, 21.9) ráno okolo 9.00 hodiny vo vinárstve pri obci Veľká Bara pri Trebišove. Pri výkopových prácach na pivničných priestoroch došlo k zasypaniu štyroch ľudí. Na mieste zasahovala polícia aj záchranné zložky. Jedna osoba neprežila, ďalšieho vážne zraneného muža prevážal do nemocnice vrtuľník.

Ako informuje Polícia SR, jedna z osôb, žiaľ, zraneniam na mieste podľahla, jedna osoba bola posádkou leteckých záchranárov prevezená do košickej nemocnice a 2 osoby sú podľa zistených informácií bez zranení.

K nešťastiu došlo pri podzemných prácach v pivnici. Zdroj FOTO: FB Polícia SR

Leteckí záchranári si do starostlivosti prevzali 63-ročného muža, ktorý bol zasypaný len čiastočne. „S úrazom hlavy a s podozrením na poranenie driekovej časti chrbtice bol pacient na mieste primárne ošetrený, preložený na palubu vrtuľníka a v stabilizovanom stave, pri vedomí letecky prevezený do UN. L. Pasteura v Košiciach,“ informovala letecká záchranná služba Air-Transport Europe na sociálnej sieti.

Na mieste závalu pivnice zasahovali aj hasiči, ktorí potvrdili úmrtie jedného človeka a ťažšie zranenie druhého. Podľa veliteľa zásahu Milana Kudreca tam muži vykonávali práce, vystužovali a predlžovali vínnu pivnicu, od vstupu do pivnice asi 50 metrov.

Muži mali pracovať na vystužovaní a predlžovaní vínnej pivnice. Zdroj FOTO: FB Polícia SR

Ako informuje rtvs.sk k tragickej udalosti vo vinárstve Chateau Grand Bari pri obci Bara v časti Veľká Bara došlo aj 8. októbra 2019, kedy pri prácach na novej pivnici zasypalo 50-ročného muža, ktorý po prevoze do nemocnice podľahol svojim zraneniam.

Správu budeme aktualizovať.