Nikita Slovák: Volebné prognózy sú také príšerné, že to môže dopadnúť len lepšie

Ilustračná snímka. zdroj FOTO: pixabay.com

Ak sme si mysleli, že už chodíme po dne, Kaliňák s Matovičom nám ukázali, že Mariánska priekopa má ešte stále rezervy. Ale džin už je vonku z fľaše a odmieta sa vrátiť. Majster sveta v kickboxe na kandidátke OĽANO fajtoval s pľujúcim dôchodcom, Pročko dostal vajce do hlavy. Nakoniec popri nich aj posádka Republiky vyzerá triezvo a pohodovo.

My starší však vieme, že je to zdanlivý pokoj. A vieme, čo v histórii znamenalo, keď podobné typy sľubovali poriadok. Aby sme si ešte po katastrofálnych voľbách narýchlo nevybavovali pasy. Volebné prognózy sú také príšerné, že to môže dopadnúť len lepšie. Odmietam však hádzať flintu do žita, chodím, píšem, presviedčam, režírujem spoty. Aby som si raz mohol povedať, že som bojoval. Obrovské množstvo nerozhodnutých a znechutených voličov je ešte stále v hre. Môžu ovplyvniť voľby, presvedčiť ich, aby volili demokratické strany, je úlohou všetkých mysliacich ľudí.

Pre mňa sú záhadou najmä preferencie SNS. Strana, ktorá už roky nie je schopná vygenerovať akýkoľvek normálny program, má obrovské množstvo bilboardov, na každom je iné heslo. Na niektorých píšu, že majú dve pohlavia, to ma zaujalo asi najviac. Pokladám sa za bežného človeka a pohlavie mám iba jedno. Pomáhajú mladým rodinám, dvíhajú dôchodky, zastavujú zdražovanie, čo je heroický výkon na človeka, ktorý si nepamätal tému svojej diplomovky. Mne ich heslá pripomínajú skôr koláčiky šťastia, rozlomíte ich a máte tam všetko, čo chcete.

Konečne som si všimol aj veľké bilboardy Smeru, keď odtiaľ odoberiete Fica, ostáva tam len zostavička, ktorej by som nedal postaviť garáž na sídlisku. Ale chystajú sa stabilizovať. Keby som mohol, nechal by som Ódorovi viesť vládu ďalšie štyri roky. Po medveďoch a LGBTI konečne dorazili Ficovi vytúžení imigranti. Ako inak, keď ruská posila – Orbán – nechal prepustiť z basy stovky prevádzačov. Na sociálnej sieti sa objavilo video, ako Hlina zdecimoval Blahu, mimochodom zamestnanca SAV! A rozsekal plagát Sme rodina s textom – Nie sme dokonalí, ale pomáhame. Sme normálni. No, uznajte sami…

Autor komentára: Nikita Slovák, režisér