Okolo náhlej smrti krásnej herečky je stále veľa otáznikov. Jej mama si myslí, že ju zabili toxické plesne

Herečka Brittany Murphyová zomrela za zvláštnych okolností tesne pred Vianocami v roku 2009. Zdroj FOTO: FB Brittany Murphy

Keď talentovaná kráska Brittany Murphyová náhle zomrela v roku 2009, mala len 32 rokov. Stalo sa tak tesne pred Vianocami po tom, ako niekoľko dní pociťovala príznaky podobné chrípke. O pár mesiacov neskôr zomrel aj jej manžel. Príčina jeho smrti bola presne tá istá.

Brittany Anne Bertolotti sa narodila v Atlante. Jej rodičia sa rozviedli, keď mala len dva roky. Po ich rozvode žila so svojou mamou v New Jersey. Od štyroch rokov cvičila spev, tanec a herectvo. Aby sa mohla venovať hereckej kariére, po ktorej od detstva túžila, presťahovali sa s mamou do Los Angeles.

Prvú hollywoodsku úlohu získala vo veku 13 rokov, kedy si zahrala postavu Brendy Drexell v seriáli Drexell Class. Neskôr sa objavila v mnohých televíznych seriáloch. V roku 1995 prerazila v tínedžerskom filme Bezmocná. Odvtedy sa jej ponuky na nakrúcanie len tak hrnuli, hrala v snímkach ako ManiakBongwaterŠialená jazdaZack a RebaDavid a LisaProroctvoPheonix, či Trest za lásku. Zahrala si aj v dráme Narušenie po boku Angeliny Jolieovej, Krása na zabitie alebo v niekoľkých romantických komédiách. Svoj hlas prepožičala viacerým rozprávkovým postavičkám.

Koncom roka 2002 začala chodiť s hercom Ashtonom Kutcherom, s ktorým si zahrala vo filme Medové týždne. Po rozchode s ním sa v decembri 2005 sa zasnúbila s Joem Macalusom, no ich vzťah sa skončil už nasledujúci rok. V máji 2007 sa Brittany vydala za scenáristu Simona Monjacka, kvôli ktorému konvertovala na židovskú vieru.

Brittany Murphyová. Zdroj FOTO: FB Brittany Murphy

Ich manželstvo však skončilo tragicky. Po vyše dvoch rokoch, tesne pred Vianocami (20. decembra 2009), prišla zrazu správa, že Brittany v doobedňajších hodinách nečakane skolabovala v kúpelni svojho domu po tom, ako niekoľko dní bojovala s príznakmi podobnými chrípke. Zvolala na svoju mamu, aby jej pomohla, lebo nemôže dýchať, no napokon v náručí svojej mamy omdlela. Bola jej poskytnutá prvá pomoc a previezli ju do nemocnice. Tam ju však už len vyhlásili za mŕtvu. Patológ prehlásil za príčinu smrti zápal pľúc v kombinácii s anémiou a intoxikáciou antibiotikami s voľnopredajnými liekmi (nadmerné užívanie liekov však jej manžel poprel).

Len o päť mesiacov neskôr bol však v ich dome nájdený mŕtvy aj jej manžel Simon Monjack. Zvláštne je, že príčina jeho smrti bola presne tá istá – pneumónia v kombinácii s anémiou. Po ich smrti tvrdila mama herečky, že Brittany aj jej manžela zabili toxické plesne, ktoré mali byť v ich byte od začiatku, ako sa tam nasťahovali. Koroner však túto možnosť vylúčil.

Brittany a Michael Douglas. Zdroj FOTO: FB In memory of Brittany Murphy

V roku 2012 požiadal otec Brittany súd, aby mu boli odovzdané vlasy jeho dcéry pre nezávislé testovanie. O pár mesiacov prišiel so záverom, že toxikologická správa ukázala, že jeho dcéra bola úmyselne otrávená ťažkými kovmi, ktoré sa používali v jedoch na hlodavce. Potvrdil, že príčinou smrti Brittany bola pneumónia a ťažká anémia. Smrti sa vraj dalo predísť včasnou liečbou pod dohľadom lekára.

O živote a zvláštnej smrti Brittany Murphyovej bolo natočených viacero dokumentárnych filmov.