Nikita Slovák: Hospodársky, vedomostne aj morálne upadáme. To všetko pod kuratelou agentov Kremľa a za pomoci Orbánových expertov

Ilustračná snímka. Zdroj FOTO: pixabay.com

Ak to už pred dvomi rokmi vyzeralo, že Slovensko dosiahlo dno a viacerí sme si mysleli, že nie je kam, dnes musíme priznať, že to bol omyl. Nepočítali sme s množstvom živočíchov, rozumej politikov, ktorí práve na dne nachádzajú obživu. Pod vplyvom konšpirácií na sociálnych sieťach, ezoteriky a hybridnej vojny, ktorú Rusko zdokonalilo až neuveriteľne.

Dokonale sa vyhladili rozdiely medzi vedou a jej autoritou a teóriami rôznych samorastov. A tak sa stretávame s množstvom ľudí, ktorí spochybňujú všetky poznatky modernej vedy, s ľuďmi, ktorí vážne veria, že Zem je plochá. Obrovské množstvo ľudí zas tvrdí, že Američania nikdy nepristáli na Mesiaci, frekvencia 5G je škodlivá pre ľudský organizmus a pod Ukrajinou sú tunely s laboratóriami.

Človek by najradšej kričal: „Hanbím sa za vás!“ Ale v krajine, kde sa Dunningov-Krugerov efekt rozvinul do obrovských rozmerov, by to aj tak nezasiahlo nikoho. Dokonca už vznikla aj Dunningova-Krugerova komisia, kde pandémiu, jej manažment a zloženie vakcín hodnotia ortopéd spolu s večným kandidátom na prezidenta.

Nožnice medzi stúpencami demokratických strán a ľuďmi túžiacimi po vláde tvrdej ruky sa roztvárajú čoraz viac. Aby toho nebolo málo, koaličné strany sa s vervou starajú o to, aby tu nebol pokoj a zmierenie. Predstavte si, že by hokejová reprezentácia dostala direktívne trénera, ktorý by nielenže nevedel korčuľovať, ale nikdy by sa o hokej ani nezaujímal a drvivá väčšina hráčov by ním pohŕdala. Že to nie je možné? Ale práve to sa stalo v kultúre!

A keď sme už pri tých predstavách, predstavte si, že by parlament vo funkcii podpredsedu viedol človek, ktorý by mal vážne problémy so slovosledom a významom aj tej najjednoduchšej vety, s človekom, ktorý by sa nesprával ináč, keby bol ruským plateným agentom. Nie, nie je to neškodný prostáčik s ťažkopádnym jazykom, vďaka nemu sa dostávajú na lukratívne fleky na ministerstvách a v štátnej správe nekvalifikovaní ľudia.

Vracajú sa časy boľševikov, kedy bola kvalifikáciou na všetko stranícka knižka a štát vedú amatéri. Hospodársky, vedomostne aj morálne upadáme, to všetko pod kuratelou agentov Kremľa a za pomoci Orbánových expertov. Veď ani on si nerobí ťažkú hlavu z toho, že Maďarsko má z celej EÚ najhoršie hospodárske výsledky.

Viem, mnohí ešte chodia na dve-tri dovolenky do roka, mnohí cez hranice prechádzajú s ľahkosťou na pas EÚ, ale tiene sa predlžujú a demokracia je čoraz slabšia. A každý výrok Fica, Danka alebo ktoréhokoľvek z ministrov našej podpriemernej vlády je pozvánkou na námestia.

Autor komentára: Nikita Slovák, režisér a publicista