New York Times sú síce noviny zatiahnuté do obvinení z neserióznosti, ale toto sa im dá trochu veriť

Ilustračná snímka. Zdroj FOTO: pixabay.com

Ako UNRWA vychováva teroristov. Čítate dobre, najznámejšie a najcitovanejšie americké „seriózne“ noviny vydali na počiatku tohto týždňa (v pondelok) článok, v ktorom uvoľnili priestor pre kritiku Organizácie spojených národov, menovite jej podriadenej zložky UNRWA (Úrad OSN pre palestínskych utečencov), pričom túto zložku obviňujú z napomáhania terorizmu a zo spoluúčasti na pogrome Židov zo 7. októbra 2023 v južnom Izraeli.

UNRWA

Tento úrad začal najprv ako malá agentúra, ktorú poverili poskytovaním humanitárnej pomoci pre palestínskych Arabov. Každé tri roky sa hlasuje za predĺženie jeho mandátu. Nuž a dnes, po vyše 70 rokoch, sa UNRWA stal jednou z najväčších a najnákladnejších orgánov OSN s 30 000 zamestnancami a s rozprávkovým rozpočtom jedna miliarda dolárov ročne. Článku v New York Times sa okamžite chytili v angličtine vydávané „Svetové izraelské noviny“ (World Israel News), ktoré z prvej ruky pridali ďalšie detaily. Izrael obvinil 12 pracovníkov UNRWA z napomáhania pri masakre zo 7. októbra, keď gazanskí Arabi prepadli židovský štát. Prinajmenšom jeden z nich sa pritom na ľudských bitúnkoch zúčastnil pri zabíjaní Židov priamo a aktívne, iný sa podieľal na únose izraelskej ženy, tretí podľa videa vláčil mŕtve telo obete smerom do Gazy (Izraelčania platia výkupné aj za navrátenie mŕtveho tela alebo toho, čo z neho zostalo, aj keby to bola len zohavená hlava). Tých dvoch posledne menovaných aktivistov OSN však rýchlo privolané sily židovského štátu stihli zastreliť.

Izraelské úrady, ako sa dalo čakať, odovzdali overené dokumenty o trestnej činnosti dvanástich zamestnancov UNRWA, ktorí sa zúčastnili na masakrách v kibucoch, rovno do Bieleho domu, keďže bez USA a ich zbraní by sa Izrael vo svojej novej histórii sotva udržal na nohách.

Ako je známe, ale treba to neustále opakovať, podobne ako Arméni neustále spomínajú genocídu spáchanú Turkami, ani Izrael na tú zo 7. októbra 2023 nezabudne. Vyvstáva len otázka, že keď išlo o plánovanú akciu, pri ktorej gazanskí hrdinovia zabili okolo 1 200 ľudí, Izrael sa o tom včas nedozvedel. U obetí išlo väčšmi o starších ľudí a o malé deti, pričom ženy v akých-takých rokoch skupinovo znásilnili, potom ich aj s deťmi zabili alebo zaživa upálili. A ešte si scénky aj fotili a „kamerovali“, čo kedysi hlúpo robili aj nacistickí vojaci pri „zásahoch“ proti Židom v druhej svetovej. No lenže potom s týmito zdrojmi mali problémy pri Norimberskom procese, hlupáci. O kanibalizme palestínskych Arabov zatiaľ nejestvujú dôkazy, útočníci sa obslúžili obsahom vykradnutých židovských chladničiek.

V arabských krajinách to býva bežný jav, v Izraeli to ale vyvolalo šok a podpora pre tzv. dvojštátne riešenie rýchlo upadá. Vyvstáva len otázka, že keď bola táto akcia dlhodobo naplánovaná, ako je možné, že unikla pozornosti Mosadu, Šin Betu a Amanu? To nahráva konšpiračným teóriám. Už máme na stole aj prvé výplody zaručených správ, že masakry zo 7. októbra 2023 spáchali Izraelčania sami na sebe. A až zomrie Mahmúd Abbás, objavia sa vierohodné dôkazy, že on a Adolf Hitler boli tajní Židia a pravdepodobne pracovali pre hinduistických kalvinistov…   

Čo sa ešte dozvieme z médií

Dozvieme sa (a to už je menej vtipné) napríklad to, že hneď sedem spomedzi údajných dvanástich spolupáchateľov (z radov UNRWA) boli učitelia v školách, ktoré prostredníctvom UNRWA financuje OSN v Pásme Gazy. Tieto školy sú základným zdrojom pre výchovu a rozširovanie informácií o škodlivosti a genetickej kriminalite Židov ako aj o ich „podľudskosti“.

Ilustračná snímka. Zdroj FOTO: pixabay.com

Už počiatkom januára 2024 zverejnila voči OSN dosť kritická organizácia UN Watch (niečo ako „strážny pes“ činnosti OSN), že takmer všetci z 3 000 učiteľov z radov UNRWA v Pásme Gazy začali bujaro oslavovať začiatok pogromu v južnom Izraeli (rozdávanie sladkostí, o alkohole sa nepíše, to je západný a indický zlozvyk) hneď niekoľko minút po prvých správach o prerazení ochranného plotu medzi Iránom ovládanou Gazou a Izraelom. Opäť vyvstáva otázka, prečo všetky tri známe izraelské spravodajské služby zaspali na vavrínoch. Až zástupná vojna medzi Iránom a Izraelom skončí, v Jeruzaleme začnú padať hlavy. Medzi prvými na politický odstrel sa zrejme bude nachádzať premiér Benjamin Netanjahu.

Výsledok obvinení zo strany Izraela

Židovský štát bude neúprosný, poznáme ho. Zareaguje podobne ako po masakre izraelských športovcov na olympijských hrách v Mníchove v roku 1972. Takmer všetkých strojcov tohto útoku Mosad vyhľadal a „zlikvidoval, nech sa skrývali kdekoľvek vo svete“.

Svetová komunita prijala izraelské podklady k masakre zo 7. októbra rozpačito. USA informácie z Izraela prijali okamžite a ako hlavný sponzor OSN pozastavili financovanie UNRWA. Najprv sa pridalo desať ďalších krajín, Japonsko a Kanada, inak agentúre UNRWA vypovedali finančnú poslušnosť Austrália, Estónsko, Nemecko, Island, Taliansko, Holandsko, Spojené kráľovstvo a novopečený člen NATO – Fínsko. Dňa 30. januára aj Rakúsko a Rumunsko. Slovensko sa v súčasnom zložení vládnej garnitúry rozhodne až po tom, ako zareaguje Rusko. Zatiaľ totiž dôkazy o kriminálnej činnosti či už Severnej Kórey alebo UNRWA nie sú úplne presvedčivé.

Autor komentára: Ivo Samson, bezpečnostný analytik