Nikita Slovák: Slovensko, kam smeruješ? V uliciach pochodujú sfanatizované babky a Fico recituje Préverta

Ilustračná snímka. Zdroj FOTO: pixabay.com

Možno raz vedecký výskum odhalí pravý pôvod tohto šialenstva. Namiesto toho, aby ľudia pochodovali proti vysokým cenám energií, okám v záchrannej sieti, cez ktoré do chudoby prepadávajú celé rodiny, pochodujú za mier s vlajkami agresora. Presne tak, ako pochodovali za socializmu na prvého mája s heslam So Sovietskym zväzom na večné časy a nikdy inak, alebo s holubicami s ratolesťami v zobáčikoch pri rozmiestňovaní ich rakiet po Európe.

Obrovskú časť pochodujúcich tvoria dôchodcovia, ktorí by si skôr mali vychutnávať jeseň života. Pozrime sa teda na to, čo vyháňa ľudí, ktorých sa vojna nijako nedotýka (okrem vysokých cien energií, ktoré boli mimochodom súčasťou ruského zámeru vytvoriť si čo najväčší finančný vankúš na vedenie agresívnej vojny).

Už samotný deň surového napadnutia Ukrajiny, 24. február, bol v slovenskej televízii pokrytý takým spôsobom, že vysielali v rámci relácie Dámsky klub príspevky o masáži nôh a tancovali aerobic. Smerácka enkláva v štátnej televízii na čele s Vahramom Chuguryanom, nositeľom Putinovho vyznamenania, robila všetko pre to, aby ľudia odkázaní na vysielanie štátnej televízie mali čo najmenej pravdivých informácií o konflikte.

Mailové adresy dôchodcov a cez ne prísun skreslených informácií zo Súmračnej, spolupráca s Kremľom na šírení lží cez konšpiračné webové stránky, sociálne siete kontaminované rôznymi kolaborantskými skupinami ako Armáda ruskej federácie, Brat za brata, Ruské veľvyslanectvo, Hlavný denník a podobne spolupracovali na guláši, ktorý sa varil v hlavách jednoduchých ľudí.

A do toho ako najtrpkejšia príchuť doslova okatá spolupráca niektorých politikov s Ruskom, agresívnou a zaostalou krajinou, ktorá nás štyridsať rokov hospodársky využívala a doteraz sa nevie zmieriť so stratou svojej dŕžavy. Rozhádaný parlament, ktorý tvoria v jednom spektre predajní ľudia bez akýchkoľvek hodnôt čakajúci na kupca pre svoj hlas, na druhej strane obdivovatelia trnavského mesiáša, ktorí sú dôstojnými nasledovateľmi Mezenskej, donekonečna otravujúcimi svojimi návrhmi zákonov na zhoršenie života menšín alebo obmedzujúcimi nejaké spektrum života iných.

Preto dnes nekritizujem strany, ktoré ohlasujú spájanie demokratických síl. Lebo Igor Matovič ukázal, že nie je demokratický politik a dúfam, že jeho subjekt v parlamente nahradia Demokrati. Jedno je protikorupčná rétorika a druhé to, že Fico dnes príšerným spôsobom recituje Préverta na svojich seansách s dôchodkyňami a aj vďaka poslaneckému klubu OĽANO si užíva život bohatého muža na slobode.

Autor komentára: Nikita Slovák, režisér