Osemmesačné dievčatko od krvi a traja opití dospelí. S políciou komunikoval cez dvere len 3-ročný chlapček

Zdroj FOTO: Polícia SR

Skalickí policajti, vyjednávač, ale aj kuratela a záchranári odviedli bravúrnu prácu. Aj vďaka pozorným susedom sa spoločne pomohlo trom malým deťom, ktoré v noci, krátko pred štvrtou ráno zúfalo kričali a plakali na celý bytový dom.

Policajtov zalarmovali na miesto susedia, ktorí sa v noci zobudili na rušenie nočného pokoja. Plač a krik, ktorý sa ozýval celou bytovkou, bol nielen neúnosný, ale najmä mali pocit, že deti sú priamo ohrozené na živote a zdraví.

Policajná hliadka sa snažila s obyvateľmi bytu najskôr skontaktovať cez bytový zvonček. Na ten však nikto nereagoval, preto policajti cez suseda vošli do vchodu. Spoza bytových dverí počuli plač a krik malých detí.

Policajnému vyjednávačovi, ktorý bol práve v službe, sa podarilo úspešné nadviazať komunikáciu iba s 3-ročným chlapčekom, ktorý stál za dverami. Policajti tak nemuseli riskovať a dvere násilne otvoriť. Trpezlivým prístupom sa nakoniec policajtom podarilo malého hrdinu presvedčiť, aby dvere otvoril.

Zdroj FOTO: Polícia SR

V byte sa okrem malého chlapca nachádzalo 8-mesačné dievčatko, ktoré bolo na tvári krvavé aj s viditeľným opuchom nad okom.

Ďalší, 1,5-ročný chlapček bol aj so starším chlapcom bez zranenia. Spolu s deťmi boli v byte 3 dospelé osoby, ktoré na výzvy vôbec nereagovali a javili známky požitia alkoholu. V jednej z izieb bol otvorený navyše balkón, v priestore bola citeľná zima a neporiadok.

Vzhľadom na stav detí, pomery v byte a zranenie dievčatka policajti vyrozumeli záchranku a aj pracovníkov sociálnej kurately.

Okrem opitých rodičov v byte aj ďalšia žena

Komunikácia s dospelými bola veľmi sťažená. Dve osoby, muž aj žena mali pozitívne dychové skúšky na alkohol. U jednej ženy bola hodnota viac ako 1,5 promile, u muža bol výsledok takmer 3 promile. Ďalšia žena test na alkohol odmietla. Dve deti si z miesta odviezla stará mama a dievčatko nakoniec skončilo v starostlivosti skalických lekárov.

Skalickí policajti okrem nočného zásahu a pomoci deťom riešia teraz v spolupráci aj s pracovníčkami sociálnej kurately zanedbanú starostlivosť o deti a zranenie maloletej osoby.

Okolnosti celého prípadu naďalej preverujú a kvalifikácia celého skutku sa bude odvíjať aj od stanoviska lekárov a výsluchu všetkých zainteresovaných osôb.