Nikita Slovák: Zdanenia bánk, zvýšenia daní a za rôzne názvy skryté výpalníctvo – to všetko padne na náš ohlúpnutý národ ako rany bičom

Ilustračná snímka. Zdroj FOTO: pixabay.com

V USA si jeden recesista vymyslel, že v mestách už dávno nie sú vtáky, že ich nahradili drony, ktoré nás sledujú. Samozrejme, našiel nasledovateľov a už aj z nich vzniklo hnutie. A ja si vravím, to vždy bol svet takýto sprostý?

Niekoľko rokov predtým istý muž so synom vraj tiež z recesie vymysleli hnutie Q´Anon. Podstatou ich filozofie alebo viery je, že všetci mocní tohto sveta požívajú látku adenochrom vytvorenú z nadobličiek detí, ktorá ich naveky robí mladými. Samozrejme, existujú aj bojovníci proti týmto rozmarným miliardárom a na ich čele je Trump. Dokonca muž v bizónej koži, ktorý stál na čele davu útočiaceho na Kapitol, bol šaman tohto hnutia. A čuduj sa svete, táto hlúposť priputovala aj ku nám na Slovensko a našla si tu svojich skalných. Obohatená o chov detí a laboratóriá niekde v podzemných chodbách Ukrajiny. Nakoniec, niet sa čo šudovať.

Počas epidémie cholery na Slovensku začala vrchnosť dezinfikovať studne vápnom, na čo podozrievaví ľudkovia začali organizovať sedliacke povstania s tým, že šľachta ich chce otráviť. Odniesli si to aj mačky, ktoré boli diablovým nástrojom, tak sa neuveriteľne rozmnožili potkany. Potomkovia týchto hlupákov cez covid behali po celom Slovensku, otravovali lekárov, ktorí zachraňovali životy, a predavačov v reťazcoch, ktorí odmietali obslúžiť ľudí bez respirátorov. Až mal človek pocit, že nám tu vládne Dunningov-Krugerov syndróm (ľudia veria, že sú múdrejší a schopnejší, než akí v skutočnosti sú, poz. red.).

Vláda nekoncepčného, ale o to kreatívnejšieho Matoviča spolu s božími bojovníkmi a bývalým štartérom mafie skončila a ku korytu sa dostali tie pravé zvery bez akejkoľvek idey, len s chuťou na cudzie peniaze a heslom „po nás potopa“. Naposledy som sa tak hanbil za Mečiarovu vládu, jej predstavitelia sa premávajú osamelí po Bruseli a Prahe a ani pes po nich neštekne. Veľvyslanec zaostalej džamahírie, Bratčikov si môže vyberať, s kým sa zo Slovenskej vlády odfotí, ruskí kolaboranti si rozdeľujú pariace sa telo Slovenska ako prasa visiace na háku.

Ideme dole kopcom, priatelia. Poslední to zistia chudáci oslepení hybridnou vojnou a dôchodcovia, ktorí si po voľbách nadlho vyčerpali hviezdne chvíle. Zdanenia bánk, zvýšenia rôznych daní a za rôzne krycie názvy skryté výpalníctvo – to všetko padne na náš ohlúpnutý národ ako rany bičom. A umelci, kanárici v bani, budú ticho, lebo im tu všetci roky nadávali. Inak, ak niekedy pôjdete okolo ministerstva kultúry, určite si všimnete otrhané babky v zanedbaných šatách, ako ich ochranka neustále vyhadzuje. Prejavte im aspoň trochu súcitu, sú to múzy.

Autor komentára: Nikita Slovák, režisér a publicista