Z týchto konšpiračných teórií zostáva rozum stáť. Ľudia ich so zatajeným dychom zdieľajú a mnohí im aj slepo veria

Ilustračná snímka. Zdroj FOTO: pixabay.com

Americký server BuzzFeed vytvoril s pomocou užívateľov servera Reddit prehľad tých najšialenejších konšpirácií, ktoré sa šíria medzi ľuďmi. Mnohé z nich sú také smiešne a absurdné, že sa nedá ani veriť, že im niekto prepadne.

Reddit sa nedávno pýtal svojich užívateľov, akú najšialenejšiu konšpiračnú teóriu sa dopočuli. Pozrite si výber z ich odpovedí, niektoré naozaj stoja za to…

  1. Kamene sú mäkké, kým sa ich nedotknete.
  2. Dopravné kužele zostávajú na cestách vždy tak dlho, pretože ich ministerstvo dopravy kúpilo priveľa a nemá ich kde skladovať.
Ilustračná snímka. Zdroj FOTO: pixabay.com

3. Modelka Gisele Bündchenová je skutočná čarodejnica a po rozchode s Leonardom DiCapriom ho prekliala, aby nikdy nemohol chodiť s nikým starším ako ona.

4. Walt Disney bol kryogénne zmrazený. Film Ľadové kráľovstvo (Frozen) vznikol preto, aby ľudia vyhľadávajúci cez google „Walt Disney Frozen“ našli ako prvé odkazy na tento animovaný film z dielne tejto spoločnosti.

5. Za presadzovaním zelených trávnikov v USA sú veľké farmaceutické spoločnosti. Na získanie zelenej trávy sú totiž potrebné pesticídy, pesticídy spôsobujú rakovinu a rakovina je dobrý biznis pre farmaceutické spoločnosti.

Ilustračná snímka. Zdroj FOTO: pixabay.com

6. Vláda kontroluje počasie, aby mali celebrity pekné svadby.

7. Technológia 5G aktivuje mikročipy v očkovacej látke proti covidu-19 a mení ľudí na zombie.

8. Fínsko neexistuje.

9. Zem je plochá.

10. Rodné číslo každého človeka označuje banku, ktorej ste boli pri narodení predaní.

11. Majstrovstvá sveta vo futbale v roku 1958 sa vo Švédsku nikdy nekonali, ako to bolo uvádzané, ale išlo o špionážnu hru CIA. Toto sprisahanie má podľa konšpirátorov dokumentovať film Conspiracy 58 (v závere titulkov je pritom uvedené, že ide o filmovú fikciu).

12. Veľký požiar Londýna v skutočnosti založila krysa, ktorá sa spontánne vznietila.

Ilustračná snímka. Zdroj FOTO: pixabay.com

13. Vnuk prvého stredovekého rímskeho cisára Karola Veľkého posunul kalendár o 300 rokov dopredu, preto stredovek nikdy nenastal.

14. Obete masových útokov sú v skutočnosti len herci.

15. Chov sliepok je vstupnou bránou k uvereniu konšpiračným teóriám.