Nikita Slovák: Stupídne tlačovky konečne zmizli. Urádnícka vláda na Slovensku upokojila situáciu

Ľ. Ódor. Zdroj FOTO: FB Ľ. Ódor

Cítite, ako sa upokojila atmosféra na Slovensku, keď sa chopila vládnutia úradnícka vláda odborníkov? Ako zmizli stupídne vládne tlačovky s bližšie neurčeným účelom, kde jednotliví členovia vlády osočovali iných členov vlády? Užívajme si pokoj, lebo to dlho nevydrží.

Idú voľby, treba za svoje neúspechy obviniť všetko a všetkých. Fico si už pomaly dáva šiť nové a väčšie obleky, predstavuje si, ako zasadne vo vláde ako premiér. Prvá desiatka kandidátov Smeru, ktorá je zároveň prvou desiatkou draftu do nápravnovýchovného ústavu, si už vyberá funkcie, kde by mohli výrazne speňažiť svoju nulovú odbornosť.

Danko sa už teší, ako spolu s politikmi z afrických štátov a Severnej Kórey navštívi svojich milovaných politikov ruskej dumy a spolu s Ficom zastaví dodávky zbraní na Ukrajinu. To bude slávy!

Matovič pri svojom predvolebnom turné po mestách a mestečkách, kde debatuje s pripitými dedinčanmi o chemtrails, vysáva zo Slovenska všetko spiatočnícke a zaostalé a jeho pluk Igorov smeruje opäť do vlády. S kým však chce vládnuť, to nevieme, lebo okrem neho samého je preňho nepriateľom každý.

Pupkatí národovci v zelených tričkách už krájajú mäso na guláš, lebo im zachutilo v parlamente. Ich rodní bratia, republikáni, vysadzujú stereoidy a nechávajú si narásť vlasy, aby aspoň navonok vyzerali ako normálni ľudia. A Sme rodina vyvíja desiatu verziu incidentu svojho predsedu na Floride.

Sulík obieha Slovensko so svojou knižkou receptov a tvrdí, že skladajú hviezdny stranícky program. Len viete, ako je to na Slovensku. Tu program nepomáha a intelekt je na obtiaž. Lepšie ako stostranový program je raz tancovať v Smotánke. Ale musím povedať, že ma potešil Hlina na ich kandidátke, ktorý by mal byť hlasom kresťanských liberálov.

Demokrati už prakticky o sebe povedali všetko, okrem dôvodu, prečo vlastne vznikli. Teda musím povedať, že ja osobne som im celkom fandil, kým neodišiel Káčer a nezjavil sa tam Šeliga, verne kedysi hlasujúci za Záborskej návrhy. Progresívci idú hore a aj keď nehorím láskou k nim, určite by bolo skvelé, keby predbehli Smer.

No a čo ma ešte na domácej scéne potešilo, bolo ticho, ktoré nastalo medzi „Russtitútkami“ po vzbure Prigožina. Aj Kremľu trvalo dosť dlho, kým vymysleli, prečo prišli o lietadlo a tri vrtuľníky a rozkopali si jedinú dobrú cestu v krajine. A tak je Prigožin nepotrestaný, Surovikin zmizol a Ľuboš Blaha onemel. V kruhoch milovníka bunkrového trpaslíka už koluje, že to bol kremeľský úskok, aby mohli preskupiť armádu. Spolu s ich zistením, že ponorka potápajúca sa k Titanicu musela vybuchnúť, lebo odhalili skutočný dôvod jeho potopenia. Tieto správy považujem za vtip roka a získavajú cenu Putinov dvojhlavý zlatý rubeľ.

Autor komentára: Nikita Slovák, režisér