Nikita Slovák: Ten pokoj, ktorý sľubovali na bilboardoch, zmizol nenávratne. Máme dočinenia s úplne iným Ficom

Zdroj FOTO: FB SMER-SSD

Deje sa toľko vecí, že človek pomaly nevie, ktorá z nich je najhoršia. Iba vieme, teda ešte tá hŕstka, ktorá tu ešte ostala normálna, že žiadna z nich sa nedeje pre dobro Slovenska. Máme totiž do činenia s úplne iným Ficom.

Už predtým často dokazoval, že mu na blahu Slovákov príliš nezáleží, teraz sa rovno s mnohými z nich pustil do vojny. Ten pokoj, ktorí sľubovali na bilboardoch, zmizol nenávratne. A koaliční partneri? Zdá sa, že ten semafor, do ktorého narazil Danko a zranil sa veľmi, zanechal v jeho psychike aj iné stopy. Dnes, pri každodennej turistike do TA3, prezradil, že všetky nominácie do funkcií aj do relácií RTVS sa preberajú s politikmi, ktorí si tam podávali kľučky ako v Čistom dni. Doslova povedal, že on nechce žiadnu verejnoprávnu, ale štátnu televíziu. Možno ho vydesilo to nepriateľské štúdio, kde sa ocitol obklopený knihami, ktoré by v živote nečítal, alebo to bol jeho odkaz riaditeľovi RTVS Machajovi, že sa má podľa jeho slov z funkcie pratať.

Ministerka „svojej kultúry“ Šimkovičová pobavila svet svojou angličtinou, bola presne na úrovni jej vedomostí o kultúre a jej predstaviteľoch. Aspoň sa mali možnosť tisíce smutných a zahanbených Slovákov zasmiať.

Minister Šutaj Eštok zase na počkanie klame o platoch bývalých elitných vyšetrovateľov a predvádza, kam ešte môže člen slovenskej vlády klesnúť.

No a hrdý adept na kreslo prezidenta, P. Pellegrini, sa tvári, že s týmto marazmom nič nemá.

Rútime sa niekam k Podnestersku, umelému štátiku pri Moldavsku, ktorý ovláda mafia a ruská menšina. A ešte jedna maličkosť na záver, v spravodajských službách po celej Európe pracujú profesionáli, všetci sa dobre poznajú a vymieňajú si informácie. Aké však získa informácie nový riaditeľ SIS, Gašpar junior?

Cítim sa ako hobbit, keď sa jeho výprava pustila do Mordoru, ťahá nás to do sféry zaostalého Ruska, pomaly opúšťame jednotu Európskej únie a kráčame do hmly a zimy. A supy vidia, že tento štát nikto nechráni. Tak prosím, majme sa na pozore, my nemáme rezidencie v Dubaji ako polovica Smeru, nesedíme na chate pri stole a nevymýšľame hnusné plány na celkové ovládnutie krajiny, my sme len ako Jozef Mak, ktorý sa poctivo každé voľby vyberie voliť zlo. Ukrajinci potopili ďalšiu ruskú vojnovú loď, oni vedia na rozdiel od nás, s kým majú do činenia.

Autor komentára: Nikita Slovák, režisér a publicista