Natočila desiatky filmov aj seriálov, no preslávila sa najmä ako dievča agenta 007. V roku 1973 si Jane Seymourová zahrala v ôsmej bondovke Žiť a nechať zomrieť po boku Rogera Moorea. Filmy z prostredia britskej tajnej služby sa dodnes tešia veľkej popularite po celom svete. Obzvlášť známou sa však stala najmä vďaka seriálu Doktorka Quinnová, ktorý sa vysielal od roku 1993.
Jane sa narodila v Londýne v roku 1951 ako Joyce Penelope Wilhelmina Frankenbergová. Jej otec bol lekár – pôrodník židovského pôvodu, mama bola zdravotná sestra. Od detstav túžila po tom, že sa raz stane baletkou. Keď však mala 17 rokov, utrpela počas baletného vystúpenia vážny úraz, po ktorom s baletom musela skončiť. V umeleckom svete sa však rozhodla zostať a začala sa sústrediť na herectvo. Vyštudovala nezávislú školu The Arts Educational School a prijala umelecké meno, ktoré si vybrala podľa 3. manželky anglického kráľa Henricha VIII. Tudora.
O jej odhodlaní ísť si za svojím snom svedčí aj fakt, že už v osemnástich rokoch mala za sebou svoj prvý filmový debut. Pri natáčaní sa zoznámila so synom režiséra Richarda Attenborougha a ako dvadsaťročná sa zaňho vydala. Manželstvo s divadelným režisérom Michaelom Attenboroughom jej vydržalo tri roky. Pár rokov po rozvode si vzala za muža obchodníka Geoffreyho Planera, s ktorým však manželstvo skončilo ešte rýchlejšie.
Trtíkrát sa vydala v roku 1981 za obchodníka s realitami Davida Flynna, s ktorým má dve deti, Katarínu a Seana. Po jeho boku v sebe objavila zanietenosť k práci s realitami a istý čas sa tejto novej záľube úspešne venovala. S Davidom si kúpili aj vlastný kaštieľ neďaleko Bathu v Somersete. Manželstvo sa však po rokoch opäť rozpadlo a nešťastnej Jane zostali po svojom exmanželovi navyše aj veľké dlhy. Po ich zaplatení začínala úplne od začiatku. Štvrtýkrát sa vydala za Jamesa Keacha, amerického herca, producenta a režiséra, s ktorým má tiež dve deti, dvojičky Johna a Krisa.
Okrem herectva sa venuje aj písaniu kníh pre deti a maľovaniu. Rada hrá tenis a golf. Od narodenia trpí na tzv. heterochrómiu, genetickou vadou, čo znamená, že každé oko má inej farby – pravé oko je hnedé, ľavé zelené, preto pri nakrúcaní musela používať farebné kontaktné šošovky, aby sa oči zjednotili. Raz pri filmovom nakrúcaní v Španielsku dostala takú silnú reakciu na antibiotikum, že takmer zomrela.
Aktívne sa venuje charitatívnej činnosti. V roku 1988 získala cenu Emmy za film Onassis: Najbohatší muž sveta av roku 1996 Zlatý glóbus aj ocenenie Family Film Award za seriál Doktorka Quinnová. V roku 1999 jej britská kráľovná Alžbeta II. udelila Rád britského impéria. Býva v Malibu v Kalifornii.
- Vyriešenie arabsko-izraelského konfliktu je posadnutosťou takmer všetkých amerických prezidentov po 2. svetovej vojne
- Prečo vo Švajčiarsku zakázali okrášľovať mešity minaretmi? Vláda bola za, občania v referende sa jej postavili
- Nikita Slovák: Hymna, ktorá nie je pre všetkých. Na génia primálo, ak berieme do úvahy skladateľský potenciál Slovenska
- Nikita Slovák: Prajem si, aby Ukrajina dosiahla čestný mier, aby mala Európa opäť silné slovo a Slovensko tolerantnú vládu
- Osamelým starkým darovali už takmer tristotisíc darčekov. Často sú dôkazom toho, že vianočné zázraky sa dejú
- Najväčší prezidenti USA v povojnovej dobe. Niektorí boli menší, niektorí veľkí, každý vám povie niečo iné. Ako dopadne Trump?