Nikita Slovák: Svet sa zbláznil. Doma zúri pomsta novej vlády, v zahraničí vojny. Nejako sa všetko zopsulo…

Ilustračná snímka. Zdroj FOTO: pixabay.com

Tak sa nám všetko nejako zopsulo. Svet sa zbláznil a my sme nechtiac svedkovia návratu strašidiel z minulého storočia.

Začnem konfrontáciou radikálneho islamu so západnou civilizáciou. Človek sa až zhrozí pri pohľade na početné demonštrácie podporovateľov Palestíny, tým samozrejme aj Hamásu vo veľkých svetových metropolách. Heslá žiadajúce mier vystriedali nápisy vyzývajúce na zničenie Izraela. Nakoniec, Hamás sa ani netají ambíciou vymazať Izrael z mapy. Ľavica po celom svete veľkoryso zabúda na zverstvá páchané teroristami pred pár dňami. Človek má problém stráviť fakt, že novorodenca pred zrakmi rodičov upiekli v elektrickej trúbe. Fakt, že osadníkom odrezávali hlavy, znásilňovali rukojemníčky a ich mŕtve, nahé telá vystavovali okoloidúcim. Aj teraz, keď o tom píšem, mi je zle. A pritom je jasné, že členovia Hamásu vedeli veľmi dobre, aká bude odveta zo strany Izraela. Je jasné, že dva milióny obyvateľov Gazy potrebujú jedlo, potrebujú bezpečný úkryt a hlavne vodu. Ale je to logistický oriešok, pretože akúkoľvek pomoc už roky kradne Hamás, namiesto nemocníc za peniaze Únie hĺbili tunely, namiesto škôl kupovali rakety. Doteraz majú odpaľovacie zariadenia v blízkosti nemocníc a škôl.

V Paríži sa objavili na budovách a domoch, kde bývajú alebo pracujú židia, nastriekané Dávidove hviezdy. Polícia pri tom pristihla moldavský manželský pár, ktorý tvrdí, že mu za to platí rusky hovoriaci občan, dokonca v Dagestane v Machačkale miestni občania vyvliekli z lietadla pasažierov, ktorí prileteli z Izraela. Je irónia, že touto linkou prileteli aj dagestanské deti, ktorým veľkoryso platil liečenie židovský štát.

Ríša zla, ako priliehavo nazval Rusko prezident Reagan, rozsieva zlo po celom svete a stavím sa, že má prsty aj v našich voľbách. A tak sme sa v článku vrátili domov. Ficova vláda sa už mstí. Človek s podivným menom a začínajúcou prehadzovačkou čistí políciu tak, že ani vo februári ´48 nezaradili boľševici takú rýchlosť.

Vláda zúfalcov, z ktorých sa prakticky nikto neužíví normálnou prácou, ale hodinky, autá a domy majú ako členovia snemovne lordov, už stihla oznámiť, že dôchodcovia nedostanú 13. dôchodok, lebo ho Sociálna poisťovňa nestihne doručiť. Hehe. Každý vie, že ten najmenší nedoplatok stihnú inkasovať aj v predvečer Vianoc. No ale múdra vláda samozrejme počíta aj s tým, že množstvo dôchodcov sa sľubovaného dôchodku na budúci rok už nedožije.

Chcel som písať o šalamúnskom rozhodnutí, ktoré by zlikvidovalo mimovládky a zároveň obralo dôchodcov o rodičovský balíček, ale nechcem, aby môj komentár rozsahom prekonal bežný status salónneho komunistu, vyznávača masového vraha z Argentíny, Che Guevaru, a tak sa opäť lúčim s prianím víťazstva Izraelu a porážkou okupanta na Ukrajine.

Mazl Tov. Slava Ukraini!

Autor komentára: Nikita Slovák, režisér a publicista