Politicky nekorektné spojenia: Lenin kaput, Hitler prasa a ešte americká agentka pod posteľou

Ilustračná snímka. Zdroj FOTO: pixabay.com

Začnem trochu od lesa, aby som redakciu ušetril rôznych stíhaní mesiac pred parlamentnými voľbami na Slovensku. Lenin sa nevolal Lenin, to bolo jeho zločinecké meno, vraj sa narodil ako Vladimír Uljanov, syn cárskeho papaláša. Hitler nemusel byť kaput (po ich aj „kaputt“), ak by sa držal svojho rádoby maliarskeho remesla. A bývalý trojnásobný premiér SR nemusel pred zaspatím prehľadávať priestor pod posteľou, či ho naživo neodpočúva agentka Washingtonu pod krycím názvom „prezidentka Slovenskej republiky“.

S jedným mojím spolužiakom som si veľmi rozumel, bol to obdivovateľ pojmovej analýzy a fanúšik rakúskeho logika Ludwiga Wittgensteina. Naše cesty sa začali rozchádzať, keď vstúpil do KSČ. Vraj musel, ale odzbrojil ma suchým konštatovaním, že nejde o ideály (tak to by bol naozaj pekné prasa, ak by tým argumentoval), ale o kariéru a obživu. Neskôr začal mať s tou obživou a kariérou problémy, pretože na jednej prírodovedeckej fakulte učil marxisticko-leninskú filozofiu tým spôsobom, že adeptom na diplom z fyziky v prednáškach citoval lahôdky zo spisov V. I. Lenina. Pre tých budúcich fyzikov, ktorí o tejto vede už niečo tušili, boli lavice malé, tak sa po nich váľali.

Zo školy tohto zlomyseľného čitateľa geniálneho dielka „Materializmus a empiriokriticizmus“ už nevyhodili, bola perestrojka. Len nesmel učiť vyššie ako druhý ročník, potom už uchádzači o diplom z odboru fyzika toho o tejto disciplíne vedeli viac a bolo čoraz viac rehotu v učebniach.

Teraz pôjde „do tuhého“

Máme tu pred dverami voľby. Hitler už nie je a jeho rasistické duchaplnosti o podradných rasách z Mein Kampfu sa už veľmi nečítajú, to robia iba nevyrovnaní zúfalci. Lenže takí žijú a prúdia znečistenou árijskou krvou našej Slovače. Potatárčený Rus, istý Uljanov, a jeho kaukazský brat so záhadným menom Koba a hanblivým pseudonymom Džugašvilli (ale možno to bolo pravé meno) zmizli zo študentských dejín rovnako rýchlo ako ich nesmrteľné spisy.

Ale pod posteľou nám stále akosi šarapatia agenti Bieleho domu (Čaputová?) a akýsi nakrátko vystrihaný pán (Hamran?). Stále mi pred voľbami nejde hlavou, prečo je v Rusku takmer dvojnásobná zločinnosť ako v USA (rátam „homovraždy“ štatisticky na stotisíc obyvateľov a dôverčivo sa opieram o nedôveryhodnú organizáciu zvanú OSN). Možno nám tá biela mafia a skorumpovaní sudcovia a prokurátori na Slovensku už nevadia. Veď sme si zvykli aj na opilcov, prostitútky aj mačky. Tu (o chvíľu) prosím ide o zahraničné a bezpečnostné smerovanie krajiny.

My, roduverní Slováci ale vieme, že voľby „budú zmanipulované“, ak ich nevyhrajú tí praví, teda „naši“. A pod posteľou budeme hľadať agentov ambasády skrývajúcej sa zbabelo za plotom. A zapodievam sa otázkou, prečo ísť vôbec k niečomu tak hlúpemu, ako sú alternatívne voľby (to ako že si môžete vybrať spomedzi koňov viacerých farieb). No nebolo to pred rokon 1989 fantastické? Až 99,99 % účasť, ľudia spokojní, úmrtnosť vyskoká (zbytočne sa nemíňalo na dôchodky), emigrácia žiadna, z Ruska išla ropa aj to druhé, i to sa zišlo. Vietor mal štyri svetové strany a éter nerušili mraky vojnových štváčov na spôsob Ronalda Reagana.

Takže ísť k voľbám? Nepôjdem. A budem šťastný, šťastný a šťastný. Ako za socíku.

Autor komentára: Ivo Samson, bezpečnostný analytik