Nikita Slovák: Zberač jabĺk Mazurek, Černákov inštruktor Suja aj Uhrík pochopili, že nikdy nebudú idolmi inteligentnejšej časti Slovákov

M. Uhrík, M. Mazurek a M. Suja. Zdroj FOTO: Republika

Suja v uniforme, s čiapkou frajersky šikmo na hlave a na hrudi metále. S tým svojím dokonalým opálením vyzerá ako švárny oficier niekde v Afrike. Dokonalá ilúzia hrdinu, člena Zväzu protifašistických bojovníkov! Keby sme nevedeli, že je členom extrémistickej strany, ktorá je proti čomukoľvek, len nie proti fašizmu…

Spolu s Mazurekom, súdne potvrdeným nacistom, a Ďuricom, spevákom skupiny Biely odpor, tvoria nepriepustnú hrádzu proti demokracii. Slovensko je v tomto dokonalé, podporovanie nacizmu, heilovanie, protižidovské heslá a popieranie holokaustu stačí nazvať mladíckou nerozvážnosťou a je vymaľované. Už máme jednu obeť mladíckej nerozvážnosti, Daniela Tupého. Stačí byť na zlom mieste v zlom čase a mať výzor, ktorý sa nepáči mladým nerozvážnym náckom.

No a, samozrejme, dokonale nudná verejnoprávna televízia, ktorá až okázalo ignoruje ozajstných hrdinov, rozhlas, ktorý do štúdia revolučne pred voľbami pozve diskutovať dvoch nacistov, školstvo, v ktorom okolo tridsať percent učiteľov verí konšpiráciám, to všetko sa podpísalo na dnešnom stave Slovenska.

Radový člen next generation SDKÚ Uhrík, zberač jabĺk Mazurek a Černákov inštruktor Suja pochopili, že nikdy nebudú idolmi tej inteligentnejšej časti Slovákov, vybrali si tú temnú stránku, potomkov Hlinkovej gardy, arizátorov, rasistov, xenofóbov a z krajiny v srdci Európy sa pokúšajú vytvoriť temný skanzen, chudobnú krajinu, kde by vládli a bohatli oni. Práca pre zabijaka Černáka je tá najlepšia kvalifikácia, lepšie potvrdenie integrity jedinca, ako je diplom z vysokej školy, ktorý onedlho bude mať. Mimochodom aj Mazurek je bakalár a ľudí už pomaly neprekvapuje, že aj Andrej Danko má vysokú školu. Ešte dobre, že tieto existencie nepriťahuje medicína.

A ešte jedna správa z exotickej džamahírie, tak nám pochovali Prigožina, ktorý doplatil na to, že Putinovi už došiel čaj. Ľudia tam plačú, zapaľujú sviečky a veria svojmu starému dobrému prezidentovi. A ja vravím, máme sa ešte stále čo učiť.

Autor komentára: Nikita Slovák, režisér