Búrky cez víkend udreli na východe. Zatopili pivnice, v košickej ZOO popadali stromy

Zdroj FOTO: ZOO Košice

Búrky sprevádzané dažďom zasiahli východné Slovensko už v sobotu (2.9.). Vo Veľkej Lomnici ešte aj v nedeľu (3.9.) v kežmarskom okrese zatopilo pivnice.

Hasiči tu museli odčerpávať vodu, keďže kanalizácia nestíhala. „Od rána tam máme jednu hasičskú jednotku, sú tam nápomocné štyri dobrovoľné hasičské zbory. Vyťahujú vodu z rodinných domov, či už z pivníc alebo garáží,“ upresnili hasiči.

Počas soboty spustošilo aj košickú ZOO. Dážď najviac zasiahol areál tučniakov, ktorý sa nachádza v doline, a teda bahno z lesa sa zhromaždilo práve tu. Podľa hovorkyne ZOO Evy Malešovej exteriérové bazény vypustili, prečistili a opäť napustili. „Do rána ďalšie dažde a búrky spôsobili vyvrátenie niekoľkých stromov hlavne v Dinoparku. Od rána naši pracovníci odstraňovali škody s cieľom spriechodniť návštevnícke trasy k času otvorenia,“ dodala Malešová.

Zdroj FOTO: ZOO Košice

Otváracie hodiny ZOO to nenarušilo, počas nedele pre návštevníkov bol celý areál zoologickej záhrady prístupný.

Podľa príspevkov na sociálnych sieťach došlo na východe aj k zaliatiu niektorých komunikácií, napríklad na parkovisku na sídlisku vo Svidníku alebo v Košiciach pod mostom na Palackého ulici.

Košickí krajskí hasiči podľa operačného strediska zasahovali v nedeľu pred 15.00 h pri búrkach len pri spadnutom konári v obci Seňa v okrese Košice-okolie.