Nikita Slovák: Je šialená doba, keď blázni vedú slepých. Každý deň nová fraška, každý deň nová hanba

Je šialená doba, keď blázni vedú slepých. Nič tak nevystihuje dnešnú realitu Slovenska, ako tento Shakespearov citát. Každý deň nová fraška, každý deň nová hanba. Pričinením štvornásobného premiéra už aj medzinárodná.

Ale poporiadku. Hanebný zákon, ktorý si odhlasovala (samozrejme v zrýchlenom konaní) koalícia, nevyšiel ešte stále v zbierke zákonov. Nevyšiel preto, lebo ho napriek všetkým zvyklostiam nepodpísal Róbert Fico. Možno vďaka konšpiráciám nemá kedy, dalo by sa to pričítať aj jeho životospráve, ale príčina je ďaleko prozaickejšia – chce blokovať Ústavný súd SR, na ktorom sú už proti zákonu tri podania. Zákon obsahuje škandalózne zníženie trestov za korupciu a skrátenie premlčacej doby za znásilnenie. Je jasné, že zákon o znížení trestov za korupciu si poslanci koalície ušili sami na seba, otázne je ešte to, kto z koalície sa bude tešiť zo skrátenia doby premlčania pri znásilnení.

Tu ale ešte naše ľudácke Kocúrkovo nekončí. Minister poľnohospodárstva sadol do traktora a išiel vedno z farmármi protestovať sám proti sebe. Akosi si nevšimol, že za meškajúce dotácie poľnohospodárom môže PPA, ktorá je pod jeho ministerstvom.

Podpredseda parlamentu išiel hľadať stratenú mladosť na luxusnú dovolenku s akousi bývalou misskou, predsedovi parlamentu oznámil odchod na služobnú cestu. Po škandále so semaforom, videách, kde oznamuje, že nechce verejnoprávnu televíziu a výzve, aby sa nepohodlní riaditelia pratali z miesta, presviedča nás Slovákov, že je normálny dospelý chlap, lebo má frajerku. Zabodovali s tým u svojich voličov Mečiar aj Fico, tak prečo by nie on.

Keď sme už pri tom Ficovi, ten sa najnovšie utápa v konšpiráciách a zachraňuje životy slovenských vojakov, ktorých síce nikto nikam neposiela, ale keby náhodou… Aj keby ho to malo stáť funkciu premiéra. Čo je teda síce krásna predstava, ale žiaľ, nikto zo zahraničia nemá právo odvolávať alebo menovať premiéra Slovenska. A tak bezpečnostná rada rokovala o temných plánoch Západu, čo je stále lepší motív ako pár dlažobných kociek na stavbe pred Úradom vlády.

Bratia Česi ukázali nášmu premiérovi, čo si myslia o jeho postoji k vojne na Ukrajine a šírení kremeľských naratívov. A kandidát na prezidenta s najväčšími percentami v prieskumoch čuší ako voš pod chrastou a teší sa z kampane za štátne peniaze. Smer volilo niečo cez pol milióna voličov, ale tvária sa, akoby boli hlasom celého Slovenska. Keď nám náhodou zastavia eurofondy, staneme sa vďaka účelovým manipuláciám najväčšími odporcami EU a NATO a tak strana s najväčším počtom škandálov, korupcie a obvinení jej nominantov sa stane hrobárom demokracie. Tak teda, vďaka vám voliči Smeru, Hlasu a SNS, prežijeme si znovu hanebné obdobie tridsiatych rokov minulého storočia. Gardistov sa tu nájde dosť.

Autor komentára: Nikita Slovák, režisér a publicista