Inštruktor, ktorý postrelil študentku, viedol krúžok napriek zákazu. Dievčaťu spôsobil ostrým nábojom poškodenie miechy a pľúc

Zdroj FOTO: APZ

Na Akadémii Policajného zboru v Bratislave došlo k mimoriadnej udalosti. Pri výcviku budúcich príslušníkov Policajného zboru inštruktor postrelil študentku 1. ročníka.

K postreleniu študentky došlo nešťastnou náhodou na polygóne. Dievča previezla záchranka na Kramáre, pri prevoze bola pri vedomí. Jej stav sa zlepšuje a žiačka sa prebudila z umelého spánku. Podľa dostupných informácií už má aj komunikovať. Na lôžku skončila s poškodenými pľúcami a rozdrveným stavcom, ktorého úlomky poškodili aj miechu.

Podľa doposiaľ nepotvrdených informácií mal mať inštruktor medzi slepými nábojmi aj ostrý. Ako sa medzi slepé dostal, to už vyšetruje polícia.

Podľa rektorky policajnej akadémie Lucie Kurilovskej sa streľba stala počas krúžku, nie počas vyučovania. Inštruktor Vladimir Šeparnev navyše porušil nariadenie vedúceho katedry. „Nový vedúci katedry mu zakázal viesť strelecký krúžok na streleckom polygóne akadémie. Od pána Šeparneva mal deklarované, že sa krúžku bude ďalej venovať až koncom marca na strelnici, nie na polygóne,“ povedala Kurilovská.

Podľa informácií Plus 7 dní mal inštruktor Vladimir Šeparnev pôsobiť aj v ruských ozbrojených zložkách.

Polícia vedie vo veci trestné stíhanie pre ublíženie na zdraví.