Krásna herečka s ťažkým detstvom. Otec oslnivej Suzanne bol násilník a často ju bil, v škole ju trápila dyslexia

Americká herečka Suzanne Somers. Zdroj FOTO: FB SS

Zákerná rakovina ju o život pripravila len deň pred narodeninami. Suzanne Somers pozná azda každý ako krásnu kaderníčku Carol z komediálneho seriálu Krok za krokom. Herectvo, hudba a zabávačstvo boli jej silné stránky, ktoré ju v živote preslávili. Napriek náročnému detstvu a rôznym životným peripetiám, ktorými si prešla, našla štastie po boku svojho druhého manžela Alana.

Suzanne sa narodila v roku 1946 v Kalifornii ako Suzanne Marie Mahoney. Jej detstvo nebolo práve tým, na čo by v neskoršom veku rada spomínala. Jej otec bol totiž alkoholik a násilník, ktorý ju aj jej súrodencov často bil. Náročné podmienky, ktoré zažívala doma, jej problémy s dyslexiou v škole ešte viac prehĺbili.

Svoju krásu nestrácala ani s pribúdajúcimi rokmi. Zdroj FOTO: Instagram

Záľubu našla v hudbe a neskôr v herectve, ku ktorému bola pre svoj nežný vzhľad a zároveň energické vystupovanie priam predurčená. Po strednej škole získala hudebné štipendium na vysokej škole. Ani tu jej však šťastena nepriala. Školu musela po šiestich mesiacoch skončiť, lebo zostala tehotná. Vydala sa za Brucea Somersa, detského psychológa, no ich manželstvo sa po dvoch rokoch rozpadlo. Aby svojho malého syna uživila, začala robiť modelku. Keďže si týmto povolaním príliš nezarábala, skĺzla do finančných problémov. Dokonca ju v roku 1970 zatkli, lebo vypisovala nekryté šeky.

Zo seriálu Three´s company ju vyhodili, lebo žiadala vyšší honorár. Zdroj FOTO: Archív

Pochopila, že cez modeling jej cesta k šťastiu nepovedie, preto sa začala viac zaujímať o herectvo. Čoskoro sa jej podarilo získať aj menšie úlohy v seriáloch a filmoch. Po druhýkrýt sa vydala, tentoraz za Alana Hamela a získala aj lepšiu rolu v situačnej komédii Three´s company. Po štyroch rokoch natáčania seriálu ju však tvorcovia vyhodili, lebo za svoju postavu začala požadovať niekoľkonásobne vyšší plat. Povesť herečky, ktorá vyjednáva, ju dostala na čiernu listinu a najbližších desať rokov bola preto v hereckej brandži nežiadúcou osobou.

Počas tejto doby sa v Las Vegas živila ako tanečnica, speváčka a zabávačka v rôznych kluboch, za čo získala v roku 1986 aj ocenenie Zabávač roka. V roku 1987 ju znova obsadili do seriálu, tentoraz si zahrala rolu šerifky Grangerovej. V roku 1991 bola obsadená do jej najznámejšej úlohy a v seriáli Krok za krokom stvárnila kaderníčku Carol Fosterovú Lambertovú po boku známeho herca Patricka Duffyho.

Po boku Patricka Duffyho v seriáli Krok za krokom. Zdroj FOTO: Archív

Aj keď od mladosti bojovala s onkologickým ochorením, na jej tvári sa vždy zračil úsmev. „Žijem s rakovinou od svojich 20-tich rokov. A zakaždým, keď sa objaví to svinstvo, pokračujem v jeho zdolávaní. Robím všetko pre to, aby ma táto zákerná choroba neovládla,“ priznala na svojom instagramovom profile. Žiaľ, práve táto zákerná choroba ju 15.10.2023 vo veku 76 rokov pripravila o život. Suzanne žila s manželom Alanom až do svojho konca v dome v Kalifornii. Okrem syna mala aj nevlastnú dcéru Leslie.