Všímajte si čísla okolo seba. „Hovoria vám, kam sa máte práve teraz posunúť,“ vraví odborníčka na numerológiu Michaela

K numerológií sa Michaela dostala pred viac ako 23 rokmi. Mala pocit, že jej nikto nerozumie. Foto: Archív MK

Numerológia vzťahu pomáha objasniť vzťahy, no nielen tie partnerské, rodinné, ale i emočné. Nabáda nás, čo si máme na partnerovi všímať, na čo sa zamerať a čo máme pochopiť, aby bol náš vzťah harmonický a zámer, s ktorým sme do vzťahu vstúpili, bol naplnený. S terapeutkou Michaelou Košálkovou, ktorá vedie už 13 rokov terapie formou Kineziológie One Brain, homeopatie a numerológie, sme sa porozprávali práve na túto tému.

Miška, si veľmi aktívna žena… Čomu všetkému sa venuješ?

Som maminou dvoch detí, psíka Froda a kocúra Lea. Momentálne už 13 rokov vediem terapie formou Kineziológie One Brain, homeopatie a numerológie. Pracujem s deťmi a ich rodičmi. Tiež pracujem v centre Basic ako učiteľ s deťmi, ktoré majú rôzne problémy s učením. Vediem prednášky, kurzy a tábory. Milujem súvislosti a rada prepájam numerológiu s praxou.

Michaela pracuje nielen s deťmi a ich rodičmi. Pracuje tiež ako učiteľ s deťmi, ktoré majú rôzne problémy s učením. Vedie prednášky, kurzy a tábory. Foto: Archív MK

Ako si sa dostala k numerológii a ako dlho v tejto oblasti pôsobíš?

K numerológii som sa dostala pred viac ako 23 rokmi. Mala som pocit, že mi nikto nerozumie. Hlavne som si uvedomila, že to nie ostatní nerozumejú mne, ale ja nerozumiem sebe. Presne v tomto období som začala pracovať aj v personálnej agentúre ako HR Manager, kde som si svoje poznatky hneď mohla vyskúšať v praxi.

Bola som prekvapená, ako čísla v našom živote fungujú, ako prirodzene s nimi kráčame na našej ceste. Veľakrát som v sebe cítila nepokoj, strach, hnev alebo som sa nevedela rozhodnúť.

♥  Mám nechať prácu a ísť podnikať?

♥   Je môj muž ten pravý?

♥  Čo je mojím poslaním, čo mám robiť?

♥  Ako mám pomôcť deťom, som dobrou mamou?

Vďaka numerológií a neskôr kineziológii som sa vždy upokojila. Našla som vo svojom (ich) dátume narodenia vždy odpoveď. Čo sa mám teraz naučiť, či pochopiť. Kam ma život posúva, ale ja sa ešte bránim. Čo mi môj manžel zrkadlí, čo si mám uvedomiť? Aké zranenia mám z detstva, ktoré mi moje deti cez ich správanie ukazujú. Aký potenciál mám v sebe?

Ako by sme mohli definovať numerológiu?

Numerolológia nám vie odpovedať na veľmi veľa otázok. Nie len na naše poslanie – životné číslo, ale aj na naše výzvy, dary, silné a slabé stránky. Čo potrebuje naše telo, duša, myseľ, vedomie. Čo sa v danom období učíme a kde nás život najviac skúša.

Michaela miluje súvislosti a rada prepája numerológiu s praxou. Foto: Archív MK

Môžu nám dať čísla odpoveď na rôzne životné situácie?

Viedla som kurzy s témou „Tvoje dieťa ako šanca pre teba,“ kde numerológia maminám odpovedala na otázky ohľadom ich vzťahu s deťmi. Ako ovplyvnil pôrod maminu a ako dieťa. Čo sa vzájomne od seba učia. Čo dieťa zrkadlí mamine a čo ho mamina má naučiť. Aký je potenciál dieťaťa a ako k nemu pristupovať.

Viedla som prednášky a kurzy s témou „Zrkadlenie vo vzťahoch.“ Krásne sa cez numerológiu dá pomenovať vzťah s partnerom, prečo ste spolu, čo sa vzájomne učíte a ako si lepšie porozumiete. Či je váš vzťah karmický alebo vývojový. Prečo ste sa potrebovali stretnúť.

Viem, že existuje pojem životné číslo, objasnila by si tento pojem?

Viete, čo máte naplniť? Aká je vaša úloha zámer, v tomto živote, tak práve toto nazývame životné číslo.

Ako ho vyrátame?

Ak si spočítate váš dátum narodenia, napr. 11. 3. 1979 (1+1+3+1+9+7+9 =31).

Vznikne vám dvojciferné číslo, ktoré má tiež veľmi dôležitý význam, ale pre tento prípad ho zredukujeme na jednociferné číslo: 3+1=4.

Prezradíš v krátkosti, čo znamenajú jednotlivé čísla?

Čísla v krátkosti hovoria:

1 – Buď sám sebou, inšpiruj tvorením, hraj sa

2 – Nechaj sa viesť srdcom, nasleduj intuíciu

3  – Otvor sa komunikácii, radostne zdieľaj

4 – Buď starostlivou láskou, stabilitou, bezpečím

5 – Spokojnosť, ľahkosť bytia, zažívaj dobrodružstvo

6 – Uč sa a rozvíjaj sa cez vzťahy, otvor sa láske, spájaniu

7 – Duchovný učiteľ, pomoc na ceste, zmena!

8 – Poznaj svoju moc – odvaha, otvor sa hojnosti

9 – Zodpovednosť – múdrosť – byť svetlom pre svet

11 – Byť kanálom pre vyššiu silu, vtelený anjel

Michaela je maminou dvoch detí. Foto: Archív MK
Michaela je maminou dvoch detí. Foto: Archív MK

Vytváraš aj numerologické rozbory. V čom spočívajú, čo obsahujú?

Ak si spočítate s partnerom svoje a jeho životné číslo a zredukujete ho na jednociferné číslo, vypočítate si spoločnú úlohu vo vzťahu (poslanie vo vzťahu)

Napr. Partnerka má životné číslo 31

Partner má životné číslo 12

Číslo vzťahu je 3+1+1+2 = 7

1 NEZÁVISLÁ LÁSKA – s tebou, ale zároveň sám. Sme spolu, ale ja aj ty potrebujeme vlastný priestor, ktorý potom spoločne zdieľame. Výzva – strach zo straty závislosti.

2 OSUDOVÁ LÁSKA – neviem prečo, ale viem, že chcem, aby sme boli spolu. Učí nás počúvať srdce a rozhodovať sa cezeň. Poslanie – miluj, nesúď, neposudzuj, INŠPIRUJ SA. Aby tento vzťah mohol prežiť čo najdlhšie, dôležité je neplánovať, ale byť tu a teraz.

3 ÚPRIMNÁ LÁSKA – komunikácia – úprimne hovoriť o svojich pocitoch. Učí nás spracovať svoju vnútornú ženu a vzťah k ženám všeobecne. Objavuje sa v nich energia manipulácie – tvoríš ho tým, čo hovoríš a čo si myslíš.

4 STAROSTLIVÁ LÁSKA – vzájomne sa máme o seba postarať, aby sme sa cítili v bezpečí. Budujeme spolu svoj svet. Učí nás spracovať svojho vnútorného muža a vzťah k mužom všeobecne. Výzva – obmedzovanie, majetníctvo.

5 SLOBODNÁ LÁSKA – vzájomne sa oslobodzujeme od obmedzení, ktoré sme si vytvorili. Mám svoju slobodu a dávam ti slobodu. Výzva – žiarlivosť (niekedy podvedomá).

6 BEZPODMIENEČNÁ LÁSKA A PRIJATIE – vidím teba, ak(o) vidím seba. Náš vzťah je ideálny teraz, na tomto mieste. Výzva – pripútanosť, kupujem si ťa za lásku.

7 LIEČIVÁ LÁSKA – sú si vzájomne liečiteľmi, otvoria ranu a liečia si ju. Výzva – nechať druhému jeho vieru a skúsenosť, otvoriť sa zmene

8 VYVÁŽENÁ LÁSKA – rovnováha – ani veľa, ani málo. Otvárajú sa najväčšie drámy života – „talianske“ vzťahy. Často sa z nich ťažko vystupuje, nesú v sebe energiu nekonečna.

9 DUCHOVNÁ LÁSKA – najsilnejšie duchovné spojenia – hĺbka, pravda, múdrosť, vyšší zmysel. Často prichádza k fyzickému odlúčeniu. Sú si duchovnými učiteľmi. Objavuje sa nenaplnená túžba lásky – jeden chce, druhý nie.

 Je dôležité hľadať v číslach súvislosti? Ako ich správne spojiť a nájsť?

Čísla sú symboly a ak im rozumieme, tak nám odpovedajú na mnoho otázok. Ja si ich všímam všade. Na dverách v hotelovej izbe. ŠPZ na autách. Čísla domu a dokonca aj čísla účtov. Ľudia sa na mňa obracajú, ak chcú vedieť, kedy je najlepšie naplánovať svadbu alebo aké meno dať dieťatku pri narodení. Som toho názoru, že všetko, ale s mierou. Neotupujme svoju intuíciu a nechajme sa viesť svojim srdcom.

A čo nám hovorí rok 2023 z pohľadu numerológie?

Rok 2023 je sedmičkový (výpočet: 2+2+3=7).

Pohyb, zmena, vykročenie, skúsenosť ako najvyššia múdrosť, otvoriť sa pomoci, dôvere na ceste, odvaha, liečene, duchovný rasť a praktická služba ľuďom. Je čas na zmenu. Dôverovať v seba aj v cestu, ktorou kráčame. Na jednej strane sedmička je číslo viery a dôvery (duchovné číslo), ale na druhej strane je to číslo veľmi praktické (skúsenosť). Tento rok veľa z nás bude zažívať rôzne zmeny – či už v práci, zdraví, vzťahoch. Záleží od toho, kde máte slabé miesto, ktoré potrebuje posilniť. Všetko, čo sa nám deje, sa deje pre náš rast, pre náš osoh. Je to cesta k nášmu srdcu. Všetky skúsenosti sú tým najväčším bohatstvom života. Liečenie znamená proces návratu do prirodzenej rovnováhy a spojenie s prírodou. Veľkú úlohu bude v tomto roku hrať aj naša myseľ (číslo 3) a telo. Uvedomiť si, ako myseľ cez pocity ovplyvňuje telo a začať rozumieť súvislostiam našich bolestí a nepohody.

Prajem nám, aby sme nasledovali svoje srdce a posilňovali vieru, že všetko, čo sa nám deje, je náš plán duše, ktorý sme si sami naplánovali ešte pred tým, než sme sem prišli.