Nikita Slovák: Sranda končí, idú voľby. Fanúšikov diktatúr a rusofilov nikto nepresvedčí, je potrebné ich prehlasovať

Ilustračná snímka. Zdroj FOTO: pixabay.com

Idú voľby, tu končí každá sranda. Aj keď insitné pokusy o politickú kampaň v nás ešte občas dokážu vzbudiť zúfalý smiech.

Ako prvý spomeniem televízny spot otca 15 detí Borisa Kollára, v ktorom tvrdí slovenskému voličovi, že oni, rozumej Sme rodina, sú normálni. Nápad by to nebol zlý, po obyčajných ľudoch by sa tu konečne zišli aj „nejakí normálni“, ale minulosť a nakoniec aj spôsob života predsedu parlamentu v žiadnom prípade nevystihuje slovo normálny.

Druhá verzia ich politickej reklamy, kde parafrázujú slogan SASKY, je o tom, že oni nemenia hru, ale pomáhajú ľuďom. Mohli by tam aj pripísať, ktorým konkrétne, určite však nie napríklad cestujúcim vlakom, keď sa niekde pri Čadci vďaka katastrofálnemu stavu trate dokonca vykoľajilo české Pendolino. Hádajte, z ktorej strany bol minister dopravy?

Mňa skoro vykoľajil maturitný spot OĽANO s exministerkou kultúry. Miesto politikov by tam v skutočnosti mali sedieť umelci, ktorí by jej vystavili spravodlivé vysvedčenie aj za to, ako sa ich zastávala počas pandémie. Možno by aj dostala Oscara za výkon v role „mŕtveho chrobáka“.

Sociálne siete zaplavili videá s Matovičom po rôznych miestach Slovenska, kde diváci buď nadávajú jemu, alebo on nadáva im. Čoraz menej chápem, ako tento človek mohol byť predsedom akejkoľvek vlády v Európe. Ale zas volič je pán a volič rozhodol.

Keď sme už pri tom, kto všetko napriek svojmu charakteru a konaniu mohol byť na Slovensku premiérom, všimnime si neúnavného Fica, ktorý odhodil nepohodlnú masku kultivovaného tolerantného štátnika a beží svoj beh za vytúženou funkciou, lebo ešte stále je u nás čo pokaziť a zničiť. Za zvukov ruskej hymny, s lživými argumentami, aký je Rusko prospešný obchodný partner, aj keď objem obchodu s ním bol asi tri percentá z nášho zahraničného obchodu. Smeráci nevedia, že existuje hybridná vojna, chodia dokonca aj na detské besiedky vystrašiť nič netušiace deti a znechutiť rodičov. Dokonca aj rodený komik Andrej Danko sa vydal na bojový chodníček proti liberalizmu. A vraj chce aj niečo spájať.

Ak mám na záver napísať niečo potešujúce, je to pôsobenie takzvanej úradníckej vlády. Dokazuje, že aj u nás môže vzniknúť profesionálna vláda. Pre mňa by bolo najkrajšie, keby vzišla z parlamentných volieb, lebo ak vyhrá nedemokratická časť nášho politického spektra, môžeme svoje byty predávať na Zľavomate. Žiaľ, slobodu sme síce dostali skoro zadarmo, ale prišiel čas ju brániť. Nacistov, ľudákov, rusofilov a fanúšikov diktatúr nepresvedčíš, môžeš ich iba prehlasovať vo voľbách.

Autor komentára: Nikita Slovák, režisér