Nikita Slovák: Jedno kreslo v Bruseli pre stranu Hlas veští, že ich názov sa bude meniť na Hlások a neskôr na Šepot

Zdroj FOTO: FB HLAS - SD

Voľby do európskeho parlamentu máme za sebou. Nedostali sa tam tie najpodivnejšie existencie, ale výsledok nepotešil.

Ostrieľaná matadorka bruselského parlamentu Monika Beňová bude môcť osláviť štvrťstoročie na tomto lukratívnom poste, Ľuboš Blaha bude môcť premiérovo zatínať pästičku a oslovovať nechápavo sa tváriacich kolegov – poslancov súdruhovia. Pre nás, ktorí sa nevyžívame v jeho revolucionárskej rétorike, bude jeho neprítomnosť na Slovensku pôsobiť ako vítaná terapia. Spolu s Erikom Kaliňákom, Uhríkom, autorom hrozitánskych videí z pokojného Bruselu, a Mazurekom budú sedieť medzi nezaradenými poslancami a brať na naše pomery obrovský plat.

Osobne ma potešil výsledok strany SNS a hlavne jeho multikandidáta na všetky funkcie v štáte, Andreja Danka, 1,9 percenta oprávnených voličov. Je to vysvedčenie za prácu SNS, ktorá neustále stupňuje svoju konfrontačnú politiku, zásobuje všetky ministerstvá nekvalifikovanými ľuďmi a vedie svoj boj proti verejnoprávnej televízii. Nehovoriac o škandáloch predsedu tejto strany, ktorá jedná akoby jej volebný výsledok v parlamentných voľbách nebol niečo cez 5 percent, ale rovno 50 percent. Pobavilo ma ich vysvetlenie volebného fiaska vo voľbách do EÚ. Predstavte si, že by tréner národného hokejového tímu nevybral najlepších hráčov na majstrovstvá, lebo národ ich potrebuje doma. Že blbosť?

Jedno kreslo v Bruseli pre stranu Hlas veští, že ich názov sa bude meniť na Hlások a neskôr na Šepot. Kým ich nepohltí ďaleko väčšia ryba – Smer.

Mňa osobne teší, že Oľano pod názvom hnutie Slovensko sa nedostalo do Európskeho parlamentu. Znamená to, že vplyv Igora Matoviča medzi voličmi sa pomaly stráca. Áno, som volič opozície, ale reálnej a inteligentnej, nie len plnej veľkohubých slov a odhalení.

Gratulujem progresívcom k víťazstvu v týchto voľbách a zároveň mi je ľúto, že sa do bruselského parlamentu nedostal jeden z najlepších ekonómov u nás, Eugen Jurzyca.

A aby som končil aj trochu optimisticky, teším sa, že Ukrajina má po dlhom čase dostatok munície a opäť vytláča z pozícií okupantov.

Autor komentára: Nikita Slovák, režisér a publicista