Známu Češku, ktorá spievala aj s Darou Rolins, mal v Turecku zabiť manžel pred očami ich troch detí

Foto: instagram/Victoria Velvet Blyth

Českých fanúšikov speváčky Victorie Velvet Blyth zasiahla smutná správa. Podnikateľku a speváčku mal v rodinnej vile v Turecku zavraždiť pred očami jej troch detí manžel.

O desivej správe informoval český Blesk. Victoria s manželom Davidom Thomasom Blythom (pôvodom Škót) žila v Ankare po tom, ako sa jej manžel do Turecka trvalo presťahoval. Vlastnil totiž medzinárodnú spoločnosť zaoberajúcu sa ropou.

Podľa neoficiálnych informácií malo byť dôvodom konfliktu, ktorý vyústil do vraždy 40-ročnej ženy, obsah jej telefónu. Po tom, ako David mal dosiaľ presne nezisteným spôsobom svoju manželku zavraždiť, si siahol aj sám na život. Všetko sa pritom malo odohrať pred očami ich troch spoločných detí. Najstarší syn údajne privolal aj záchranku. Čo presne sa však v utorok 11. júna stalo, vyšetruje miestna polícia.

FOTO: instagram/Victoria Velvet Blyth

Pre český Blesk však správu potvrdilo aj ministerstvo zahraničných vecí: „Môžeme potvrdiť, že v Turecku zomrela násilnou smrťou česká občianka. Náš zastupiteľský úrad je v kontakte s rodinou a poskytuje im konzulárnu pomoc.“

Kto bola Victoria?

Victoria sa narodila v Juhoafrickej republike. Vo svojich pätnástich rokoch sa presťahovala do Českej republiky, kde začala aj úspešnú spevácku kariéru. Od roku 2001 vystupovala v českých kluboch, v roku 2003 si zaspievala aj s Darou Rolins. O dva roky neskôr vydala debutový album. Za dlhoročného partnera Davida Thomasa Blytha sa vydala v roku 2014. Ich spoločné tretie dieťa sa narodila len pred štyrmi rokmi.