Nikita Slovák: Pochody „Za mier“? Nie, toto sú pochody za Wagnerovcov – žoldnierov, ktorí zabíjajú a znásilňujú ženy a deti

Súkromná armáda Wagnerovcov bojuje vo vojne za Kremeľ. Zdroj FOTO: FB AZ

Tak nás zaplavili pochody Za mier. Stovky nasrdených a zlostných ľudí idú ukázať, že sme krajinou mieru. Zvláštnou zhodou okolností práve teraz, keď ruské vojská začali svoju ofenzívu.

Zamračení agresívni ľudia nezakryte fandiaci Putinovi opäť zaplnili ulice. Nie, dnes nenadávajú lekárom, nebojujú proti vede a vakcínam, dnes bojujú za to, aby Ukrajina nedostávala zbrane. Vraj bez organizátorov a bez politikov, ale na tribúnach rečnia nacisti. K dezinformáciám a konšpiráciám pribudla aj živá sila, často vyzbrojená dokonca ruskými zástavami a aj hnusným symbolom vojny, písmenom Z. Len sa k nim skúste pridať s ukrajinskou vlajkou, ak budete mať šťastie, dostanete len úder do tváre, ako mladý študent medicíny, ktorý si myslel, že to je naozaj mierový pochod.

Ale toto je pochod za Wagnerovcov, žoldnierov, ktorí zabíjajú a znásilňujú ženy aj deti, za prepitých ruských propagandistov, ktorí sa neustále vyhrážajú celej Európe, za hybridnú vojnu, ktorá niekoľko rokov v bývalých sovietskych kolóniách deformuje verejnú mienku.

Toto je žatva, plody dlhodobej nečinnosti úradov a vlády, plody neschopnosti urobiť akýkoľvek krok proti nepriateľským médiám financovaným z Kremľa. A, samozrejme, parlamentu, v ktorom sa ocitlo toľko nacistov, komunistov, náboženských fanatikov a ľudí, ktorí zaberajú spodné priečky Gaussovej krivky ako nikdy.

Iba minimum hodnotových ľudí sa brodí v našom parlamente po kolená v populizme, spiatočníctve a zbabelosti. Zaplavujú krajinu orgiami populizmu, nezmyselné návrhy Igora Matoviča hádžu plné lopaty hliny na hrob demokracie našej krajiny. Práve teraz, v čase, keď musíme brániť demokratickú tvár Slovenska pred proruskými kolaborantami v politike, v čase, keď sa Fico stal tretím najdôveryhodnejším politikom na Slovensku! Všetci prepadáme skepse, ale niet času vyplakávať. Je to už päť rokov, kedy sa stali Janko Kuciak a jeho milá obeťami vtedajšieho režimu. A my musíme ukázať, komu skutočne patria ulice, aby ich smrť nebola zbytočná. Žiadni Sitnianski rytieri neprídu, musíme ísť my.

Autor komentára: Nikita Slovák, režisér