Takto vyzerá mesto Volovec, ktoré zasiahla ruská raketa. Miestni sú napriek tomu rozhodnutí, že svoj domov neopustia

Po raketovom útoku zostali domy zničené. Zdroj FOTO: Serhiy H.

Včera dopadli ruské rakety na mesto Volovec, ktoré je od Slovenka vzdialené približne 100 kilometrov. Ako to vyzeralo v meste dnes?

„Nepriateľská strela zasiahla jednu zo železničných staníc v blízkosti stanice vo Volovci. Na zariadeniach v okruhu 500 metrov boli rozbité okná, trosky rakiet poškodili autá v okolí,“ uvádza sa vo vyhlásení Zakarpatskej oblastnej vojenskej správy. Ide o prvý raketový útok na túto oblasť od vypuknutia konfliktu.

Podarilo sa nám skontaktovať s Oksanou, ktorá v meste Volovec dočasne býva u svojej mamy. “Bolo to veľké prekvapenie, šok. V prvej chvíli sme sa zo strachu skrývali v pivnici, máme tu maličký domček. Vôbec nám nenapadlo, že by mohli rakety dopadnúť aj sem, na úplnom západe Ukrajiny,” opisuje situáciu Oksana.

Ako ďalej tvrdí, po pár hodinách, keď počuli ďalšie hlasy, sa odvážili vyjsť von. “Bol to strašný pohľad. Ľudia boli prekvapení a zároveň sme sa všetci báli, či nespadne ďalšia raketa. Máme úplne zničené domy, okná sú porozbíjané, nábytok zničený. Teraz smerujeme s mamou do Poľska. Chceme si tam nájsť aspoň jednu izbu, kde by sme mohli ostať. Už nemáme nič,” dodáva s tým, že prevažná časť obyvateľov sa napriek hrozbe rozhodla ostať naďalej v meste.

Domy sú po útoku zničené. Zdroj FOTO: Serhiy H.

Podľa informácií Viktora Mykytu, šéfa Zakarpatskej oblastnej vojenskej správy, bolo minimálne 57 domov bez dodávky plynu, nakoľko útokom bolo poškodené rozvodné plynové potrubie. O tom, či sú na mieste obete, zatiaľ nie sú dostupné informácie.

„Bol to strašný pohľad,“ opisujú miestni obyvatelia. Zdroj FOTO: Serhiy H.