Smutná správa: Nečakane zomrel známy herec Dano Heriban (†43). Mnohí ho poznajú z komediálnych seriálov

Herec Dano Heriban. Zdroj FOTO: FB Dano Heriban

Pobral sa do hereckého neba. Hudobník, herec a otec troch detí Dano Heriban zomrel dnes vo svojom dome vo Svätom Jure na zástavu srdca. Sťažovať sa mal na bolesti chrbta a ešte v utorok mal byť s bolesťami v nemocnici. O jeho úmrtí ako prvá informovala TV JOJ.

V ranných hodinách bola k hercovi vyslaná záchranná zdravotná služba, ktorá ho na mieste oživovala. Resuscitácia však bola neúspešná. Ešte pred pár dňami nič nenasvedčovalo tomu, že by bol v ohrození života. Pred pár dňami zverejnilna sociálnej sieti fotografiu s manželkou Kamilou, ktorá je tiež herečkou. Pár má spolu dve deti – Viktora a Martina.

Daniel Heriban je Slovákom známy z rôznych filmov a seriálov, no najmä ako Ďuro zo seriálov Horná Dolná alebo Pumpa.

Dano Heriban a Petra Polnišová. Zdroj FOTO: FB Dano Heriban

Trikrát získal divadelné ocenenie Dosky a raz titul OTO. Spolupracoval s divadlami Aréna, Radošinským naivným divadlom, Divadlom GUnaGu, Divadlom a.ha., s Novou scénou, Mestským divadlom Žilina, Divadlom Ticho a spol. a BDNR Banská Bystrica. Bol tiež tvorcom filmovej, divadelnej a detskej hudby. V roku 2018 vstúpil aj do sveta detských pesničiek a vydal svoj tretí sólový album Čosi úsmevné.