Nikita Slovák: Prieskumy ukazujú, že patríme do zaostalej gubernie

Ilustračná snímka. Zdroj FOTO: pixabay.com

Exminister Naď povedal v televíznej debate, že traja najvyšší ústavní činitelia dostali informáciu, že Rusko sa chystá ovplyvniť parlamentné voľby u nás v prospech Smeru. Po skúsenostiach z USA, kedy ovplyvnili prezidentské voľby v prospech Putina, po pre nich úspešnom Brexite len pokračujú v úsilí destabilizovať Európsku úniu.

Zatiaľ čo silná a bohatá Veľká Británia zvláda odchod z Únie s veľkými problémami, pre nás by toto vystúpenie bolo fatálne. Ak ešte mnohým spoluobčanom nedochádza, že minimálne od roku 2014 sme ihriskom hybridnej vojny, malo by to dochádzať aspoň našim politikom. Žalostný stav, v akom sa nachádza SIS, ktorá je už roky zneužívaná na získavanie informácií a obchodovanie s nimi, a Národného bezpečnostného úradu, ktorý sa zaskvel v križiackej výprave proti exministrovi vnútra, prispieva k totálnej paralýze Slovenska voči agresorovi.

V štátnej televízii zrejme doteraz nezistili, že niečo ako hybridná vojna existuje, a tak sa boj proti nej odohráva prevažne na sociálnych sieťach, kde hŕstka statočných občanov – vlastencov vzdoruje trollím fabrikám a desaťtisícom falošných účtov. Množstvo mienkotvorných ľudí rezignovalo, prejaviť akýkoľvek proeurópsky názor znamená, že človek bude zaplavený nenávistnými komentármi a vyhrážkami, ulice našich miest zaplnil zmanipulovaný dav so zástavami agresora a komunistickými symbolmi, ktorých používanie je mimochodom trestné.

Mizerný špión, ktorého za lacný peniaz naverboval pracovník ruského veľvyslanectva, dostal za vlastizradu pokutu a ruské veľvyslanectvo na svojom FB účte chrlí dezinformácie a propagandu.

Množstvo slovenských politikov koná tak, akoby boli na výplatnej listine zaostalého Ruska. Prieskumy Globsecu ukazujú, že mentálne už patríme do zaostalej gubernie, brigádnici hybridnej vojny cynicky špinia všetko okolo čoho prejdú, smrť talentovaného herca a hudobníka komentujú výplodmi svojich chorých hláv o očkovaní a karme, niektorí aspoň nacapia smajlíkov na každú správu o smrti ukrajinských detí.

Nikto zrejme nečakal, že pár rokov po vzniku našej krajiny a prijatí do zásadných politických a hospodárskych štruktúr budeme bojovať o zotrvanie v nich. A že našim deťom zanecháme len dlhy, treťoradý pas a demokraciu karpatského typu s mafiánmi v politike a generálnym prokurátorom, ktorý keby bol na výplatnej listine cudzej mocnosti, nesprával by sa inak. Tak čo priatelia, chceme s tým vlastne ešte niečo robiť?

Autor komentára: Nikita Slovák, režisér