Nikita Slovák: Pellegrini sa pomaly rozpúšťa v smeráckej polievke. Chcel toho toľko povedať, no Robo to povie lepšie

Peter Pellegrini. Zdroj FOTO: FB PP

Chvíľu mi to trvalo, ani nie tak to prijať, to sa nestane nikdy, ale vôbec si uvedomiť, že Fico vyhral voľby. Mantinely našej demokracie sú také široké, že sa tam zmestí nielen človek, za ktorého pobytu vo funkcii nielen zabili novinára s priateľkou, ale potvrdil sa aj priateľský vzťah bývalej štátnej radkyne Troškovej (inak jeho obľúbenkyne) s vysoko postaveným členom talianskej zločineckej organizácie ´Ndrangheta – Antoniom Vadalom. Ficov vzťah s ňou sa nikdy nepotvrdil, ale veď zase máme oči.

Výsledok volieb dokázal, že posielať autobusy pre zradikalizovaných dôchodcov sa oplatí, aj oferovať nejaký ten karafiát na MDŽ. Mimochodom, potvrdia vám to všetci predavači hrncov, ovčích rún a zázračných vankúšov. A vďaka lekárskej vede a populačným zvykom budú naďalej ľudia v dôchodkovom veku pribúdať. Zatiaľ si ich prisvojil Smer v maske ľavicovej strany, ktorá sa nosí o to horšie, o čo máte drahšie hodinky. A na tie Ficove by ste aj v Bratislave makali zo päť rokov.

Ministerstvá obsadila horda ľudí, ktorí by v normálnej krajine (a takou evidentne nie sme) mohli robiť tak majstrov na stavbe. Teda na stavbe niečoho menšieho – garáž, stajňa a podobne. Nominácie Smeru na funkcie ministrov ukázali jeho zúfalú personálnu situáciu, asi je ťažké zohnať perspektívneho človeka s nejakým vzdelanostným a osobnostným backgroundom, ktorý si chce pokaziť reputáciu na celý život, hoci popri tom pekne zarobí.

Ešte horšie je však na tom strana SNS, profil jej voliča si neviem predstaviť absolútne, ale tipujem, že najskôr by sme ho hľadali v posádke dedinskej krčmy. Strana bez akéhokoľvek náboja, programu a intelektu obsadila tri ministerstvá, teda zatiaľ iba dve a jedno sa pre ňu umelo vytvorí. Hneď prvú nomináciu im prezidentka zamietla, tak sa hôrny chlapec, zabijak medveďov a maskulínny starosta Očovej – Huliak, nedočkal prvého pogromu na medveďov v histórii Slovenska. Zabodovali však s ministerkou kultúry, čo poteší všetkých milovníkov folklóru, Matice Slovenskej, zapaľovačov vatier zvrchovanosti a podobných rozhľadených vlastencov. Onedlho ich poteší finančná výpomoc, aby sme na všetky svetové výstavy mohli miesto inovatívnych výrobkov vysielať krásu ľudového kroja. Dozaista sa poteší aj slovenská RKC, kráčajúca vytrvalo proti prúdu času od čias Tisa, ochotne hltajúca manu z rúk spriazneným nedemokratickým politikom. Tu máte a jedzte, toto je za pastierske listy, otče.

Ešte by som napísal aj niečo o Pellegrinim, ale obávam sa, že už nie je treba. Pomaličky sa rozpúšťa v smeráckej polievke a je mu v nej teplo a dobre. Chcel toho toľko povedať národu, ale už si nevie spomenúť, čo to vlastne bolo… A Robo to povie lepšie…

Autor komentára: Nikita Slovák, režisér a publicista