Nikita Slovák: Dankovi dal pusipajtáš Orbán rečami o Slovensku zabrať. Pološepotom mu posiela laškovné odkazy, že toto až nemusel

Andrej Danko a Viktor Orbán. Zdroj FOTO: A. Danko - predseda SNS

Všimol som si kúsok od Miletičky volebný plagát Andreja Danka. S jeho už klasickým upretým pohľadom, s ktorým si ani najlepší fotograf nedokáže poradiť a pri sledovaní ktorého dostanete chuť na volské oko, tvrdí, že zastaví liberálov.

Pochybujem, že napriek vysokoškolskému vzdelaniu má tento osobný priateľ predsedu ruskej dumy nejakú predstavu, čo to vlastne liberál je. Myslím si, že si ho predstavuje v ružovej latexovej sukni a s obojkom na krku, ako postavičku z gej pride niekde v Holandsku.

Pre mňa sa stal nezabudnuteľným svojím počinom, kedy dal vysvätiť kanceláriu predsedu Národnej rady SR tesne po tom, ako tam našli plaziť sa nevinnú užovku. A boh vie, ako by vztýčenie stožiara pred budovou parlamentu komentoval taký Freud.

Pre všetkých outsiderov je však tento muž obrovskou motiváciou a dôkazom toho, že nemusíte mať žiadne predpoklady, špeciálne vzdelanie, ba dokonca ani vyjadrovanie na to, aby ste sa na Slovensku stali predsedom Národnej rady SR.

Nakoniec, je známe z biblie, že taký Mojžíš koktal. A tomuto politikovi, ktorého v TA3 vidíme častejšie ako reklamy, dal nečakane jeho osobný priateľ V. Orbán zabrať. Svojím prejavom, kde Slovensko nazval odtrhnutými časťami veľkej maďarskej ríše a v ktorom stihol Rumunov dobromyseľne informovať, že od maďarského postoja závisí ich prijatie do Schengenu. V diskusii na TA3 jeho prejav v podstate pochválil novopečený Maďar Gyimesi, člen podľa neho jedinej strany na Slovensku, ktorá bráni záujmy Maďarov na Slovensku. Čo im to všetkým vyviedol tento absolvent Sorosovej univerzity, Putinov hlavný spojenec v EÚ a vzor pre všetkých nedemokratických politikov u nás od Fica po Uhríka?

Síce už roky potajomky skupuje pozemky na juhu Slovenska, finančne podporuje futbal ako predmet propagandy, producíruje sa v šáliku s veľkým Uhorskom, ale toto je už aj pre nich príliš. A tak mu pološepotom posielajú laškovné odkazy, že toto až nemusel. Andrej Danko k tomu ešte pribalí ďalšie posolstvo, že Orbán je náš spojenec, lebo chce zastaviť liberálne šialenstvo z Bruselu. A Viktor zatiaľ rozpráva to, čo musí. V situácii, kedy má jeho krajina najväčšiu infláciu v Európskej únii, kedy je jeho predstava neliberálnej demokracie tŕňom v oku pomaly všetkých vzdelanejších ľudí v Maďarsku, on pomaly oživuje sen o veľkom Maďarsku.

Prvý, kto na to ostrejšie upozornil, bol minister zahraničia Hegerovej vlády Rastislav Káčer a okamžite sa doňho pustil ďalší člen Viktorovho fanklubu, Igor Matovič. No ale kde by sa ten nepriplietol so svojím zázračným politickým inštinktom, ktorý ho priviedol na hranicu zvoliteľnosti.

Som za to, aby sme túto situáciu brali vážne, minister zahraničných vecí by si mal zavolať na vysvetlenie maďarského veľvyslanca, lebo toto je neskrývané spochybnenie povojnového usporiadania Európy a krok v Putinových šľapajach a, samozrejme, mali by sa obmedziť všetky aktivity zbytočnej V4. A keď sme už pri tom, konečne by mal pobaliť aj Bratčikova a celé ruské veľvyslanectvo, ktoré u nás vyvíja nepriateľskú činnosť. A tí, čo sa im to nepáči, nech si kúpia koleso a neoprén.

Autor komentára: Nikita Slovák, režisér