Nikita Slovák: Ak chceš rozosmiať Boha, povedz mu o svojich plánoch

Gaza. Zdroj FOTO: pixabay.com

Ak chceš rozosmiať Boha, povedz mu o svojich plánoch. Táto sentencia dokonale vystihuje slovenskú realitu. Realitu krajiny, kde krajec vždy padne na stranu hrubo natretú maslom a lekvárom. Zodvihneš ho a vidíš všetky tie prichytené vlasy a nečistoty.

Svet speje k niečomu zlému, a to míľovými krokmi. Presakuje to a smrdí, ako údenáč zabalený v mastnom papieri. Rusko napadlo Ukrajinu a namiesto toho, aby okamžite odtiahlo hospodársky a politicky zničené so zveseným chvostom, našlo si spriaznencov a dodávateľov v Iráne.

Bezzubé OSN sa už ani nezmôže na poriadnu rezolúciu, lebo v bezpečnostnej rade sedí samotný agresor. A keď sa zdalo, že horšie už nemôže byť, zvery zaútočili na Izrael. Lepšie povedané, na ženy a deti Izraela. Babička, ktorá prežila holokaust, sa ocitla na korbe auta smerujúceho niekam do Gazy. Do tej Gazy, kde teroristi triumfálne vozili nahé, umučené telo mladej ženy na dôkaz víťazstva.

Je množstvo vzdelaných ľudí (aj u nás na Slovensku), ktorí hovoria: Je mi ľúto, čo sa stalo, ale… Takže pár faktov o pásme Gazy. Gaza je od roku 2006 slobodné územie s vlastnou vládou. Volilo si skorumpovaný Fatáh, no už niekoľko rokov tam vládne Hamás, ktorý mnohí vo svete označujú za teroristickú organizáciu. Celý svet do pásma Gazy už roky pumpuje miliardy na nemocnice, školy a infraštruktúru, za ktoré Hamás roky kupuje zbrane a rakety, ktoré posiela do Izraela. Na mieste je aj dodať, že Fatáh odmietol ponuku na územie vlastného štátu, lebo jeho ambíciou, rovnako ako ďalších teroristov z Hizballáhu, je zničiť Izrael, žiadna dohoda. A ruský naratív k tejto situácii je neprenáhliť sa. Aj keď už roky destabilizujú svet a tešia sa z každej vojny, z každej udalosti, pri ktorej smúti dekadentný západ.

A my máme novú vládu. Fico IV bude dokazovať, ako rýchlo sa dá zničiť demokracia, Huliak, Taraba a im podobní otočia kormidlo smerom k farskej republike. A Matovič bude vrieskať, hrdina boja proti mafii a vlastne každému, kto nezdieľa jeho názory.

Ale neumierame, nikto neznásilňuje naše ženy, nikto nedrancuje naše domy, nikto nezabíja naše deti na hudobnom festivale. Ale spolu s mnohými dobrými a súcitnými ľuďmi ti posielame na diaľku silu, Izrael. Aby teroristi a ruskí kolaboranti po celom svete videli, že kto zbraňou bojuje, zbraňou zahynie.

Shalom.

Autor komentára: Nikita Slovák, režisér