Naraz píše aj 5 kníh, v noci spáva len 4 hodiny. Päťkrát vydatá Steelová je autorkou desiatok bestsellerov

Daniel Steelová je obľúbenou autorkou žien. Zdroj FOTO: FB: D. Steel

Je najpredávanejšou žijúcou autorkou všetkých čias, po celom svete sa predali stovky miliónov jej kníhy, z ktorých väčšina sa stala bestsellermi, 22 jej príbehov bolo sfilmovaných. Americká spisovateľka Danielle Steelová bola päťkrát vydatá, no všetky jej manželstvá skončili rozvodom. V san Francisu má dom s 55 izbami, ktorý predtým patril magnátovi.

Danielle Fernandes Dominique Schueleinová-Steelová je dcérou jedného ze zakladateľov Löwenbräu Beer. Detstvo trávila vo Francúzsku, kde ju rodičia brávali na večierky, na ktorých pozorovala životný trend bohatých a slávnych ľudí. Keď mala 7 rokov, jej rodičia sa rozviedli. Danielle vyrastala prevažne po boku svojho otca v New Yorku, svoju mamu, ktorá žila v Európe, vídala veľmi zriedka.

Literárny talent v sebe objavila veľmi skoro, s písaním poviedok začala už ako dieťa, počas dospievania sa venovala najmä poézii. Vyštudovala literatúru a módne návrhárstvo a sotva dosiahla plnoletosť, vydala sa za bankára C. Lazarda. V devätnástich rokoch už ako mladomanželka začala písať svoj prvý rukopis. Krátko na to sa jej narodila dcéra a Danielle sa zamestnala v agentúre pre styk s verejnoťou. Práve tam jej písanie zaujalo vplyvného klienta, ktorý jej vyjadril podporu pri písaní kníh. Dej hrdinov jej románov sa odohráva vo svete bohatých a slávnych ľudí.

Danielle Steelová ročne vydá niekoľko knižných titulov. Zdroj FOTO: FB D. Steelová

Prvé manželstvo jej po deviatich rokoch stroskotalo a Steelová sa znova vydala, tentoraz za Dannyho Zugeldera. Vzali sa vo vezení, no ich manželstvo zakrátko tiež skončilo, nakoľko bol jej druhý muž obvinený zo série znásilnení. Len deň po rozvode sa vydala za svojho tretieho muža Williama Totha, ktorý však bol závislý na heroine. Narodil sa im syn Nicholas, no po dvoch rokoch aj toto manželstvo skončilo.

Štvtýrkát sa vydala za obchodníka s vínom – Johna Traina. Okrem toho, že si adoptovala dvoch jeho synov, mali spolu ešte ďalších 5 detí – Samanthu, Victoriu, Vanessu, Maxxa a Zaru. Keďže s deťmi chcela tráviť počas dňa čo najviac času, v noci spávala len 4 hodiny, aby stihla aj písať. Vypestovala si návyk, že pracuje súbežne až na piatich knihách. Dokončiť jednu knihu jej v priemere trvá 2,5 roka, počas jedného roka jej vychádza niekoľko nových titulov.

V deväťdesiatych rokoch zažila Danielle peklo, keď jedna spisovateľka vo svojej knihe napísala, že jej syn Nicholas je v ich rodine adoptovaný. Kvôli tomu s ňou viedla súdny spor, v závere ktorého sa jej syn, ktorý bol spevákom v dvoch skupinách, napokon zabil. Dôvodom mala byť jeho bipolárna porucha a užívanie drog.

Piatykrát sa Danielle vydala za finančníka Toma Perkinsa, s ktorým sa tiež po dvoch rokoch rozviedli.

Obľúbená autorka Danielle Steelová. Zdroj FOTO: FB D. Steelová

V roku 1989 bola uvedená do Guinnessovej knihy rekordov za najdlhšie zotrvanie v zozname najpredávanejších románov New York Times Bestseller v histórii – 381 týždňov. Okrem desiatok románov vydala aj zvierku básní Love: Poems a napísala niekoľko kníh pre deti. Od francúzskej vlády získala rytierske ocenenie za prínos svetovej kultúre, v roku 2006 sa dohodla s Elizabeth Ardenovou a uvidli na trh parfém Danielle. Svetoznáma autorka, ktorej tituly boli preložené do 28 jazykov a predávajú sa v takmer 50 krajinách, má veľký dom v San Franciscu, sídlo vo Francúzsku a dom na pláži v St. Tropez.