Ďalšia rana pre Mišku, ktorú postrelil inštruktor. Má bolesti a podstupuje rehabilitácie, no škola jej hrozí vyhadzovom

Kadetke Miške spôsobil inštruktor vážne zranenia. Zdroj FOTO: Donio

Študentka policajnej akadémie v Bratislave, ktorú pred niekoľkými týždňami postrelil inštruktor, má za sebou viacero operácií. Intenzívne rehabilituje v Kováčovej, kde sa ju po nešťastnej udalosti snažia dať do poriadku. Podľa rodičov však stále trpí bolesťami. Ako informuje pluska.sk, policajná škola sa jej zrazu obracia chrbtom.

Prípad postrelenej kadetky Mišky otriasol Slovenskom. Len dvadsaťročné dievča zasiahol výstrelom inštruktor v stredu (1. 3.) krátko po 16.00 hodine v priestoroch streleckého polygónu Akadémie PZ v Bratislave. Študentku so zraneniami previezli do nemocnice, ostrý náboj jej mal poškodiť miechu a pľúca. Polícia začala vo veci trestné stíhanie za prečin ublíženia na zdraví.

Odvtedy už Miška absolvovala šesť náročných operácií a zrejme ju čaká ďalšia v Prahe, kde by jej tím špecialistov mal pomôcť zbaviť sa pretrvávajúcich bolestí. Keďže Miška intenzívne rehabilituje v Kováčovej, nie je možné, aby sa zúčastňovala vyučovacieho procesu a skúšok na policajnej škole. Rodine sa však malo ozvať nové vedenie akadémie, ktoré ich svojou požiadavkou mimoriadne zaskočilo. Škola totiž podľa slov Miškinho otca teraz požaduje, aby Miška prerušila štúdium. Inak ho uzavrú ako neúspešne ukončené a Miške hrozí vyhadzov. „Je až neuveriteľné, že dcéra maróduje pre úraz, ktorý si nezavinila sama, ale spravil to zamestnanec školy, a teraz ešte toto,“ vyjadril sa otec postrelenej študentky.

K nešťastnej udalosti došlo v priestoroch policajnej akadémie. Zdroj FOTO: APZ

V prípade inštruktora, ktorý kadetku Mišku na strelnici postrelil, nemalo ísť o prvý pochybný výstrel zo služobnej zbrane. Počas vyšetrovania prípadu postrelenej Mišky totiž vyšiel najavo aj prípad, kedy mal ten istý inštruktor V. Šeparnev na pôde školy vystreliť ostrý náboj zo zbrane aj v októbri 2021. Podľa študentov, ktoré o incidente prehovorili, mal náboj preletieť niekoľkými stenami a zavŕtal sa do plechovej skrine. „Advokát povedal, že to mení podstatu. Ak sa to stalo dvakrát, nemôže to byť náhoda,” povedal otec mladej kadetky.