Futbalisti Slovana môžu v Grécku iba prekvapiť. Belasí majú málo hráčov a problémy v kabíne

Zdroj: TASR - Pavel Neubauer

Na horúcej pôde gréckeho Olympiakosu Pireus sa vo štvrtok večer predstavia futbalisti Slovana Bratislava v prvom zápase play off Európskej ligy UEFA 2021/2022. Slovenský majster v tejto fáze súťaže po dvoch rokoch opäť nastúpi proti gréckemu šampiónovi, v sezóne 2019/2020 dokázal prejsť do skupiny po eliminácii PAOK Solún (1:0 d, 2:3 v).

Zverenci trénera Vladimíra Weissa st. v ligovej generálke na Tehelnom poli zdolali Michalovce 3:1. Po zápase sa viac ako Olympiakos skloňovalo vyradenie Brazílčana Rafaela Rataa z kádra. Slovan má isté problémy so zranenými hráčmi, týka sa to brankára Michala Šullu či Ezekiela Hentyho. Weiss st. po Zemplíne uviedol, že ak chcú hostia pomýšľať na štadióne Karaiskakis na dobrý výsledok, musia zlepšiť hru.

„Od nedele sa ideme pripravovať na Olympiakos, musíme sa dať zdravotne dokopy, rýchlo som striedal Ezekiela Hentyho, aby si nenatrhol sval. Čaká nás ťažký súper, uvidíme, na čo máme. Michal Šulla sa v piatok na tréningu zranil, pri nešťastnom kontakte s Davidom Strelcom si takmer zlomil nohu, nešťastne ho trafil do kolena. Verím, že do zápasu s Olympiakosom sa dá dokopy,“ citoval trénerove slová web ŠK.
Holandský stredopoliar Joeri de Kamps bol pred dvoma rokmi v základnej zostave v oboch dueloch s PAOK. „Samozrejme, spomienky na Grécko sú vďaka postupu cez PAOK príjemné. Mali sme to tam vtedy ťažké, no zvládli sme to. Olympiakos má silný tím s viacerými výbornými hráčmi. Aj teraz môžeme očakávať podobne náročný zápas a urobíme maximum, aby sme ho zvládli. Čaká nás výzva, no sme pripravení ju prijať. Určite to bude náročný zápas, v strede poľa bude dôležité vyhrať čo najviac súbojov. Jedinou cestou k úspechu je hrať ako tím a makať jeden za druhého,“ vyhlásil pre klubový web Holanďan.

Olympiakos je v klubovom rankingu UEFA na 37. mieste a pravidelne hráva skupinovú fázu Ligy majstrov. Vo svojom strede má kvalitu, známe mená sú obranca Sokratis Papastathopoulos, stredopoliar Mathieu Valbuena či český reprezentačný brankár Tomáš Vaclík. „Na takéto zápasy sa vždy teším. Pre každého futbalistu je výborné, keď si môže zmerať sily so špičkovými svetovými hráčmi. Mám rád takéto obdobia, keď hráme viac zápasov v rýchlom slede. Teším sa, že sme sa dostali do play off. Z plných síl sa v ňom pobijeme o postup,“ dodal de Kamps. Zápas povedú talianski rozhodcovia, hlavným bude Marco Guida.