Telefonát na tiesňovú linku mu zmenil život. Mark si adoptoval dievčatko, ktoré na ulici priviedol na svet

Na snímke Mark Hadden. Zdroj: scoop.upworthy.com

Život hasiča je nevyspytateľný. Svedčí o tom aj Mark Hadden, ktorému jedno z tiesňových volaní obrátilo život na ruby. Keď spolu so svojimi kolegami prišli na miesto činu, zostal v nemom úžase. Na mieste čakala tehotná žena bez domova, ktorá sa práve chystala rodiť. Pôrod bol urgentný a odvoz do nemocnice nepripadal do úvahy. Dieťatko tak muselo prísť na svet na ulici.

Pred piatimi rokmi sa stal Mark Hadden, hasič z Južnej Karolíny, dominantným aktérom neuveriteľnej situácie, ktorú zvládol na výbornú. „Bol to normálny novembrový deň. Sadli sme si, aby sme sa najedli, za celý deň sme nemali ani jediný hovor,“ povedal Mark pre TODAY. Potom však prišiel osudový telefonát, ktorý mu zmenil život. Išlo o ženu – bezdomovkyňu, ktorá sa sťažovala na neznesiteľné bolesti brucha. Ihneď jej hasiči vyštartovali na pomoc, no keď posádka dorazila na miesto, zistila, že žena rodí. Privolaní záchranári ju napojili na kyslík, no zistili, že do pôrodnice to už nestíhajú a tak pôrod musel prebehnúť na parkovisku. Po chvíli prišlo na svet krásne dievčatko, ktoré zdravotník ako podal do rúk práve Markovi. Ten ju uletene pozdravil: “Zdravím, Rebecca Grey´s Haddenová!” To čo prišlo potom, by ste neverili.

Na snímke Gracie a jej adoptívny otec Mark Hadden. Zdroj: Internet

Manželia Haddenovci mali už dvoch synov, ale Markova manželka vždy snívala o tom, že raz budú mať aj dcérku, no Beth už nemohla mať ďalšie deti. Keď sa dozvedeli, že žena, ktorá dievčatko v sanitke porodila, ho dáva na adopciu, napadlo im, že by ho prijali do svojej rodiny. Brali to ako znamenie osudu. Netrvalo dlho a malá Gracie mala o pár dní milujúcu rodinu a v máji v roku 2012 ju dostali do svojej úplnej starostlivosti. „Je úžasná,“ povedal o nej milujúci otec Mark a dodal: „Je to veľmi pozoruhodné dieťa.“

Gracie nateraz nevie, ako sa do rodiny Haddenovcov dostala. Keď podrastie a bude schopná vnímať tieto veci, Mark jej vraj vysvetlí, ako skončila v ich rodine a verí, že túto informáciu prijme dobre.