Nikita Slovák: Davy ľudí sa v podivných sektách vzdávajú individuality. Európu obchádza strašidlo ezoteriky

Ilustračná snímka. Zdroj FOTO: pixabay.com

Európou obchádza strašidlo ezoteriky. A nie len Európou, ale celým svetom. Miliardy ľudí si prikladajú na rôzne miesta na tele kamene, strihajú si nechty pri splne mesiaca, pijú vodu zo svätých miest, trávia hodiny v tmavých čiernych miestnostiach. Iní sa kolektívne hladkajú, bubnujú, kreslia runy. Ak niečo veľmi chceš, vesmír sa spojí, aby si to dokázal. Nikdy to neposerie vesmír, vždy len ty. Lebo si to chcel málo.

Davy ľudí sa v podivuhodných sektách vzdávajú individuality, vytvárajú si namiesto starého dobrého boha z Nového zákona pomstychtivého a po krvi túžiaceho tyrana á la Starý zákon. A keďže máme sociálne siete, každá blbosť si nájde svojho príjemcu.

Tridsať percent ľudí u nás verí týmto nezmyslom. Pozorujú oblohu, kedy sa objaví chemtrails, octujú si okná, bojujú proti využívaniu 5G siete, ktorá nie je nič viac ako vyprázdnená sieť po televíznom vysielaní. Q Anon, sekta, ktorá je výsledkom recesie tatka so synom v USA, žije vlastným životom.

Adenochróm vyrábaný z nadobličiek detí, o ktorom sa sotva učia lekári, je tým božským prvkom, ktorý dodáva miliardárom večnú mladosť. A bojuje proti ním iný miliardár, čuduj sa svete – Trump. Ten ich doteraz držal na uzde, ale spikli sa proti nemu, aj keď vyhral voľby.

Vždy to zrejme bolo, už kedysi dávno v časopise Život ľudia vypisovali v listoch duchárske príbehy. Bosorka, Fiškál, Vesmír, tie všetky boli kontaminované starou dobrou ezoterikou. Časom na to pristúpili televízie, všetky tie „telerána“ s anjelmi, s podivnými liečiteľmi otvárali dvere zvedavým jedincom do psychobutikov nevedúcich nikam.

Čo je na tom najsmutnejšie, aj títo zvedaví a naivní ľudia majú voličské právo. Väčšinou fandia zaostalému Rusku, považujú ho za duchovné miesto. Pre nich je to aréna, kde sa spirit čistého slovanstva bije so západnou dekadenciou. Neberú do úvahy štatistiky, večne spitých mužíkov, špinavé dediny bez ciest, milióny bezprízorných, nevedomých ľudí bez pasu, školy s „hajzlíkmi“ na dvoroch, vyfetovaných mladých ľudí bez budúcnosti.

Nevidia pyšné lode oligarchov, obrovské nevkusné paláce, súkromné lietadlá pripravené na štart. Chcú pevnú ruku, šrot v miske, bytík bez okien (samozrejme, pre iných), lebo oni chcú prepych, diktátora na každom televíznom programe. A najmä to, aby len „ich pravda“ zaznela na všetkých televíznych staniciach. A o tom aj budú voľby, či nahlúply magor s vodnatými očami a nácek, ktorý je len na posmech Európskemu parlamentu, zastavia liberalizmus, šialenstvo z Bruselu a nastolia poriadok.

Autor komentára: Nikita Slovák, režisér