Na video si natáčal, ako znásilňuje ročné dieťa, to po čine zomrelo. Ruského vojaka udala kamarátka

Ilustračná snímka. Zdroj FOTO: Telegram

Každý deň sa svet dozvedá o zverstvách, ktoré páchajú vojaci ruskej armády na Ukrajine. A každý deň je to horšie a horšie. Príslušníci armády znásilňujú nielen ženy, deti či chlapcov. Najotrasnejším prípadom je zneužívanie batoľaťa.

Alexej Byčkov – meno 25-ročného vojaka, ktoré sa spája s ohavným činom. Na video si natáčal ako zneužíva iba ročné dieťa kefkou na riasy. To neskôr na následky činu zomrelo. Rodák z Krasnodarska mal zverejniť na svojom telegramovom účte hneď niekoľko videí, kde zneužíva malé deti. V marci tohto roku dostal aj pokutu za jazdu s dieťaťom bez autosedačky. Jeho kamarátka, ktorej auto patrilo a ktorej dieťa Alexej strážil, po zhliadnutí videí muža udala a následne bol v Rusku zatknutý. Alexejovi priatelia bližšie opísali, že aj im posielal tieto videá a chcel ich predávať na dark webe.

Alexej Byčkov. Zdroj FOTO: Twitter

Na odporný čin reagoval na Twitteri aj expert na východnú Európu, Sergej Sumlenny: “Zverejniť znásilnenie ročného dieťaťa? Človek si potom ani nechce predstaviť, čo sa deje, keď sú kamery vypnuté.” Reagoval tiež ukrajinský diplomat, Olexander Scherba: „Toto je monštrum. Znásilňovač detí. Ruský vojak Alexej Byčkov. Niekto mi poslal odkaz na to, čo urobil. Viem, čo na ňom je. Nemohol som si to pozrieť.“

Znásilnení aj dôchodcovia

Za posledné dni bolo hlásených viac ako 60 prípadov znásilnenia. Podrobne sa tejto téme venuje novinárka Iryna Matviyishyn. Podľa jej informácií zo zdroja vyšetrovania vyplýva, že mali byť Rusmi znásilnené aj deväťročné trojčatá priamo pred ich matkou, či dvaja vojaci mali znásilniť dvojročné dievčatko.

Šokujúcim prípadom je aj znásilnenie dvoch desaťročných chlapcov v Charkove. Vyhlásením tieto tvrdenia potvrdila aj Ľudmyla Denisová, komisárka ukrajinského parlamentu pre ľudské práva, ktorá tiež dodala: “Znásilnení mali byť aj dvaja muži vo veku 67 a 78 rokov. Každý deň dostáva linka psychologickej pomoci komisára niekoľko telefonátov o takýchto vojnových zločinoch.”