Komentár Petra Nôtu: Fico nemá strach z kajúcnikov, ale z archívu, ktorý má Brucho a Noro

Inevstigatívny novinár Peter Nôta. FOTO Archív PN

V dnešnej dobe “virtuálneho sveta” sú informácie niečo ako Mastercard – na nezaplatenie. Viete ich využiť na biznis, na vydieranie, na politické rokovania aj na zabezpečenie beztrestnosti. V dnešnej dobe si Fico, ale aj Pellegrini veľmi dobre uvedomujú, že spolupráca kajúcnikov (predtým “našich ľudí”) s NAKA im časom zabezpečí pobyt v nápravno-výchovnom ústave. A tak je ich taktika dnes jasná. Vyvolať vďaka pandémii
chaos, ekonomickú neistotu a predčasné voľby. Ich cieľ je priamočiary. Preto (keďže sú informačné úniky) sa snažia odvolať ministra vnútra Mikulca. Veľmi dobre vedia, kde sa vyšetrovanie nachádza a koľko ešte majú času na návrat ku moci. Ich čas sa, samozrejme, kráti. To ale neznamená, že zatýkanie na najvyšších poschodiach slovenskej politiky je na spadnutie. To nastane buď koncom roka, alebo až v roku 2022.

Marián Kočner
Na snímke Marián Kočner. FOTO TASR – Jakub Kotian

Preto môžeme očakávať politicky veľmi ťažkú jeseň – plnú tvrdení o politických procesoch a nezvládnutí pandémie COVID 19. Pravda je však taká, že ak NAKA dokončí svoju prácu, tak to bude znamenať nielen očistu spoločnosti, ale aj predloženie účtu organizovanému zločinu, ktorý tu páchal ekonomickú trestnú činnosť posledných 30 rokov. Pretože Fico systém nevymyslel. On len priviedol do absurdnosti to, čo sa tu nenápadne budovalo celých 30 rokov od roku 1990.