Vyšetroval i predpisoval lieky „pod parou“. Lekára odviedli z ambulancie muži zákona, políciu zavolala pacientka

Zdroj FOTO: pixabay.com

O tom, že nie všetko je v poriadku a lekár ordinuje potúžený alkoholom, vedela zrejme i zdravotná sestrička.

„Išiel z miestnosti do miestnosti, my sme ostali v šoku. Nevedela som, čo si mám myslieť,“ opísala pacientka Valéria nevídanú situáciu, ktorú zažila s ambulantným lekárom. Ten ordinoval pod parou. „63-ročný Humenčan bol na základe získanej dôkaznej situácie obvinený z trestného činu ohrozenie pod vplyvom návykovej látky, ktorého sa dopustil vo štvrtok (21.9.) pár minút po dvanástej hodine,“ informovala hovorkyňa prešovskej polície Jana Ligdayová.

Ilustračná snímka. Zdroj FOTO: pixabay.com

Pacienti na opitého lekára najprv upozornili zdravotnú sestričku

„Začala na mňa kričať, čo sa do toho starám. Je to bezcharakterné. Ona ako zdravotná sestra videla, že nie je v poriadku a napriek tomu pacientov vezme, dá im lieky, injekcie, predpíše liečbu,“ rozhorčuje sa pacientka.

Napokon teda privolali políciu. „Lekár bol podrobený dychovej skúške, výsledok dosiahol hodnotu 1 promile! Muž takto konal napriek tomu, že za taký čin už bol v predchádzajúcich dvadsiatich štyroch mesiacoch odsúdený,“ dodala Ligdayová. „On ledva písal, ledva rozprával. Ja som hovorila o bolesti nohy, on písal o chrbtici. Chrbticu som vôbec nespomínala,“ reaguje Valéria.

Doktora z ambulancie odviedli muži zákona rovno na policajné oddelenie. Aký trestu mu hrozí a či bol prepustený na slobodu, známe nie je.