Otrasný prípad z B. Bystrice: Muž na ulici pobodal dievča nožom, po útoku ušiel. Neskôr sa mal k činu priznať

Polícia zadržala 22-ročného muža, ktorý zaútočil nožom na 15-ročné dievča. Zdroj FOTO: Polícia SR

Včera večer prijala polícia hovor na tiesňovej linke o napadnutí 15-ročného dievčaťa. Na to mal zaútočiť nožom 22-ročný muž.

15-ročnému dievčaťu spôsobil bodné zranenia, s ktorými bola prevezená do nemocnice. Ešte v noci absolvovala operáciu a podľa našich informácií je aktuálne v stabilizovanom stave.

Útok, ktorý sa odohral zhruba o 19-tej, pričom páchateľ z miesta ušiel, začala polícia vyšetrovať ako trestný čin. „Predmetom skúmania vyšetrovateľa budú všetky bližšie okolnosti, za ktorých ku skutku došlo. Zisťovať sa bude tiež presná príčina jeho konania. Žiadne ďalšie podrobnosti k prípadu nebudú zo strany polície nateraz zverejnené,“ reaguje polícia na incident.

Po niekoľkých hodinách sa polícii po rozsiahlej pátracej akcii podarilo nájsť nôž, ktorým útočník dievča bodol. Nôž bol zaslaný na expertízne skúmanie.

Nôž, ktorým útočil 22-ročný muž v Banskej Bystrici. Zdroj FOTO: Polícia SR

Páchateľ sa podľa našich posledných informácií mal k útoku sám priznať. Zatiaľ ale nie je jasné, či mal aj nejaký dôvod, keďže podľa nepotvrdených informácií muž pod vplyvom alkoholu ani iných látok nebol.