Nikita Slovák: Vyzývam hlavne vládnych politikov, aby krvavého koňa nenávisti zavreli kamsi do stajne

Bratislavský hrad a parlament. Zdroj FOTO: pixababy.com

Ak by dnes žil Hviezdoslav, pýtal by sa znovu, kto zapríčinil toto zosurovenie mravov. Množstvo mojich priateľov dostalo do schránok na sociálnych sieťach, mailov, ale niektorí dokonca aj poštou výhražné odkazy plné vulgárnosti a nenávisti. Stačí byť iba voličom opozičných strán a niekde dať najavo svoj názor a nenávisť si vás nájde.

Ak mám byť úprimný, nepáčila sa mi tlačovka Progresívneho Slovenska po atentáte na premiéra. Tento pasívny opatrný prístup v situácii, kedy tí najväčší fanatici vypisujú dobrým a čestným ľuďom, že majú krv na rukách, že sú dokonca spolupáchatelia, vyhovuje radikálom, ale evidentne aj niektorým vládnym politikom. Iná vec je ostro sa dištancovať, vyzvať k vyšetreniu tohto strašného činu a iné je zastaviť volebnú kampaň do najdôležitejších volieb v tomto roku. Zvlášť, keď sa evidentne nejedná o progresívneho voliča ani liberála.

Ale aj keby, niečo ako kolektívna vina neprichádza do úvahy. Samotný atentát sme videli v priamom prenose a sprevádza ho množstvo zvláštnych okolností. Videl som teda už hocičo, ale video s páchateľom od neznámeho autora, kde ho otázkou priamo navádzajú k odpovediam, tak to ešte nie. Kto ho nakrútil, prečo ho pustili na verejnosť a čo tým sledovali?

Viac ako desať rokov sme bojiskom hybridnej vojny, žijeme v krajine, kde antivaxer vyjednáva za Slovensko so Svetovou zdravotníckou organizáciou, vládni politici chodia na rozhovory do médií, ktoré sú označené stránkou Konšpirátori.sk ako proruské, na verejnosť sa znovu dostávajú témy ako chemtrails, tvar Zeme, či dosiahnutie Mesiaca americkou posádkou.

Priťahuje nás svojou temnou silou okupačná mocnosť, ministerka kultúry obnovila spoluprácu s Ruskom a Bieloruskom a je možné, že sa na našich pódiách opäť objavia Alexandrovci, v takýchch istých uniformách, ako nás okupovali v roku 1968. Áno, súcitím s premiérom, samozrejme aj s jeho rodinou, ale rovnako som súcitil aj s Kuciakovcami a rodičmi chlapcov, ktorých hlúpo a zbytočne zavraždili na Zámockej. Prajem premiérovi Ficovi skoré uzdravenie, ale prajem ho aj celému Slovensku. Bolí ma, keď naša vlasť kráča opačným smerom, ako ide celá vzdelaná a civilizovaná Európa a vyzývam hlavne vládnych politikov, aby krvavého koňa nenávisti zavreli kamsi do stajne.

Autor komentára: Nikita Slovák, režisér a publicista