Nikita Slovák: Všetci, čo sme chceli lepšie Slovensko, máme teraz tinnitus. Vraj to nie je choroba, ale strpčuje to život

Igor Matovič. FOTO FB Peter Smolka

Tinnitus – pískanie a hučanie v ušiach. Vraj to nie je choroba, iba to strpčuje život, niekedy až tak, že človek vníma len ten zvuk, nevie si vychutnať dobré jedlo, blahodarné účinky wellnessu, sviatočné chvíle, praje si, aby ten zvuk nachvíľu ustal. Niekedy sa mu na pár sekúnd zdá, že si jeho zmučené zmysly oddýchnu, ale potom to začne zas. Pravdupovediac, presne takto na mňa vplýva Igor Matovič.

Pred dvomi rokmi sme vzali naspäť mafiu z rúk štátu. Presnejšie povedané, strany, ktoré vyhrali voľby. Pamätám si volebnú noc, neboli sme (moja bublina) šťastní, že sa do parlamentu dostal Boris Kollár. Každý, kto sa v politike oháňa heslom, že nie je politik, tam ani nemá čo robiť.

Za jeho úprimnú snahu pracovať otvorene, čestne a systematicky pre štát by nikto nedal deravý groš. Protiváhou mu mal byť bojovník z barikád, hlas všetkých čestných ľudí, rytier, ktorý oseká chápadlá chobotnice – Igor Matovič. Dokonca aj skeptici spomínali staré príslovie: Komu dal boh úrad, tomu dá aj rozum.

A bol tam aj Sulík, človek riadiaci sa tabuľkami, suchár s povesťou dobrého ekonóma. Richard urobil halušky, pozval na ne Igora a na sociálne siete si dali selfíčka. Mohlo sa začať upratovať. Píšem mohlo, ale stalo sa pre mňa toľko nepochopiteľných vecí, že miesto vlády nádeje sa z toho stala menšinová vláda obchodujúca skryto s fašistami.

Že sme žili dva a pol roka v konfliktoch, ktoré s pasiou vyvolával najprv predseda vlády, potom minister financií. Že do našej politiky preniklo toľko vulgárnosti, tmárstva a hlúposti, že ešte aj Slota s Ľuptákom by pri nich vyzerali inteligentne a usporiadane. Jasné, sú tu aj svetlé body – je to polícia, ktorá sa úporne snaží o očistu a ktorej v tom výdatne bráni Smer so svojím tajným spojencom Sme rodina. Je tu ministerstvo obrany, ktoré zaujalo pevnú pozíciu voči ruským agresorom. Ministerstvo zahraničia, kde jeden skvelý minister nahradil predošlého. Ministerstvo životného prostredia, kde symbol revolúcie – Budaj – bojuje s chápadlami chobotnice obžierajúcej naše prírodné bohatstvo.

Na druhej strane je tu morálne vyprázdnené OĽANO, predĺžená ruka kresťanských záujmov v politike, ktoré do parlamentu prinieslo kedysi Mezenskú s Kuffom, pričom dnes sa stalo tréningovým kempom vyslúžilých tenistov a zákopom pre Záborskú a Vašečku, ktorí odtiaľ útočia na občianske slobody.

A za tým všetkým je Igor Matovič, veľký improvizátor, kreatívec, vďaka ktorému sa všetci dohodnú (teda až po jeho odchode z jednania). Človek, ktorému nikto z jeho blízkych nehovorí holú pravdu, ktorý sa samovoľne rozdelil cez deň na ministra financií a večer na bojovníka na sociálnych sieťach a svojimi statusmi otravuje celú krajinu. Za všetko zlé môže mafia, novinári, ESET, PS, prezidentka, Sulík, Sulík, Sulík. A dookola to opakuje zvyšok jeho fanklubu. A my ostatní, čo sme chceli lepšie, tolerantnejšie a krajšie Slovensko, máme tinnitus.