Nikita Slovák: Na referendum určite nepôjdem, nepôjde tam nikto rozumný. A na Súmračnú padne ozaj súmrak

Ilustračná snímka. Zdroj FOTO: pixabay.com

Tak a budeme mať referendum. Aj keď pri pohľade na Fica a politikov najotravnejšej strany s krabicami som sa tešil, že ich prestalo baviť sypať jed do studní a chystajú sa niekam zmiznúť. Ale po dvanástich rokov bačovania by si majetok viezli v kamiónoch s ochrankou a najradšej v noci.

Prezidentka vypísala referendum, z ktorého Ústavný súd odstránil jednu otázku, čím rozzúril úspešného právnika Fica, ktorému sa azda nikdy v živote nepodarilo vyhrať žiadny súd. Podarilo sa mu však vyhnať okolo tristotisíc mladých, vzdelaných ľudí, ktorí nad Slovenskom urobili kríž. Aj keď krížov tu máme ozaj dosť, všetky naše vrcholy vyzdobili nejakí fanatici dvojkrížmi a rôznymi náboženskými symbolmi.

Referendum sa však pre Smerákov zdá byť Pyrrhovým víťazstvom. Môžu sa síce spoliehať na dôchodcov ohlupovaných letákovými novinami, ktoré im milovaní politici Smeru posielajú do mailu, jednota dôchodcov tiež vykoná svoju prácu, ale určite to nebude stačiť na úspech. Na čo to však stačiť bude, je vyhodenie do vzduchu desiatich miliónov eur, čo je však len omrvinka oproti tomu, o čo nás už politici, ktorí tu vládli dvanásť rokov, okradli doteraz. Žiaľ, žijeme tu a v prítomnosti. Z výšky možno vyzerá Ficov zápas o beztrestnosť tak, ako keď vám spadne osa do piva. Nakoniec oni vedia, že referendum bude fiasko, už dnes obviňujú všetkých naokolo, ale hlavne prezidentku, že sa do ich snahy nezapája a referendum nepropaguje.

Dokonca aj nacisti majú k referendu vlažný vzťah, odsúdený Kotleba sa snaží vyprovokovať rasové nepokoje na Slovensku a tá inteligentnejšia časť (až sa mi ruka vzpiera to napísať) má ambície po voľbách zasadnúť vo vláde. Keď mohol Hlinka a Šaňo Mach, prečo by nemohli aj oni. Ja teda na to referendum určite nepôjdem, máme zastupiteľskú demokraciu, voľby sú v pravidelnom časovom intervale a pri počte bláznov, fanatikov, prokremeľských kolaborantov odovzdávať svoj najbližší osud do rúk parlamentnej väčšiny sa rovná lotérii. Moja dcéra je vysokoškoláčka, nepôjde ani ona, ani nikto rozumný, koho poznám. A na Súmračnú padne ozaj súmrak.

Autor komentára: Nikita Slovák, režisér