Nikita Slovák: Koľkokrát ešte naši „Ťapákovci“ zatiahnu Štefánika do klamstiev v príhovoroch k Slovákom?

Milan Rastislav Štefánik bol slovenský štátnik, diplomat, politik, organizátor, vojenský letec, brigádny generál ozbrojených síl Francúzska, astronóm, fotograf, vedec a vynálezca. Zdroj FOTO: FB MRŠ

Mám pocit, že Štefánik sa stal obeťou kliatby. Čím väčší diletant trepe vo videu sprostosti, tým viac záberov sa ujde tomuto zakladateľovi našej štátnosti. Pritom generál bol prototypom liberála, odvážneho vizionára, ktorý bol doma všade vo svete a to najlepšie zo sveta chcel pre Slovensko.

A svet si ho vážil, čo o terajšej vládnej garnitúre nedokážu povedať ani najväčší optimisti. Zaujímavé je, koľkokrát ho naši Ťapákovci ešte vytiahnu ako nemého svedka klamstiev a prekrúcaní v príhovoroch k slovenskému národu.

Ale myslím si, že o útokoch z pohodlného kresla predsedu parlamentu na prezidentskú funkciu, ktoré platia daňoví poplatníci, sa už popísalo dosť a každý človek s aspoň minimálnym zmyslom pre fair play je znechutený. Mňa len šokuje účasť Petra Pellegriniho na tlačovke o neexistujúcich úspechoch ministerstva práce a sociálnych vecí a zvolanie bezpečnostnej rady, ktorej fundovanosť a akcieschopnosť súperí len s legendárnymi šmolkami.

A ako som už písal na sociálnych sieťach, budú klamať, podvádzať, strašiť a sľubovať, v ľubovoľnom poradí, len aby našich ľudí zachránili pred basou, poprípade aby tých, proti ktorým sa vedie nejaké trestné konanie, zachránili pred trestom. K tomu potrebujú, samozrejme, svojho prezidenta – človeka, u ktorého sa jeho vlastné názory ani nestihnú ohriať.

V tieni zápasu o úplné ovládnutie štátu a totálny súmrak stíha ministerka kultúry ničiť a likvidovať všetko dobré a úspešné, čo sa v kultúre podarilo vybudovať. Riaditeľka medzinárodnej inštitúcie Bibiana, v ktorej už desaťročia naše deti objavujú krásu a tešia sa z množstva vydarených aktivít, dostala na znak vďaky od ministerky hodinovú výpoveď a na riaditeľský post sa dostala ekonómka, ktorá ako kvalifikáciu uviedla výchovu svojich dvoch detí. Celý tento postup do Bibiany prišla vysvetliť akási komisia, v ktorej nechýbali potomkovia eštebákov a konšpirátori. Samozrejme, v ich výbave nechýbala dávka agresivity, ktorou sa nominanti najhlúpejšej vládnej strany, majiteľky úbohých piatich percent voličských hlasov vyznačujú. Je mi ľúto, že Fico s Pellegrinim obetovali kultúru vlastného národa konšpirátorom, grafomanom, bláznom a zlodejom. Asi je ľahšie lietať lietadlom na predstavenie milovaného tenoristu, ako sa postarať, aby sa na kvalitné umenie dalo naďalej chodiť aj na Slovensku.

Moji milovaní ľudkovia, všetky tieto veci píšem, lebo ešte môžem. Skôr či neskôr prídu časy, kedy už nebudem môcť. Tak, kým sa ešte dá, odkazujem: Voľte, prosím, pána Korčoka. Už len kvôli tomu, aby svet videl, že nie sme zaostalá proruská gubernia, ale že sme civilizovaní a demokraticky zmýšľajúci ľudia.

Autor komentára: Nikita Slovák, režisér a scenárista