Nikita Slovák: Keby chceli Ježiša posadiť na premiérske kreslo, bral by som to. On nekradne a neklame dôchodcov

Ilustračná snímka. Zdroj FOTO: pixabay.com

Tak som si všimol, že na Slovensku prebieha ďalšia petícia. Je za intronizáciu Krista na kráľa všetkých Slovákov. Počet podpísaných rýchlo rastie, možno by bolo zaujímavé zistiť, z akých oblastí najviac pribúdajú podpisy.

Čo sa týka mňa, slovo intronizovať bolo pre mňa úplnou novinkou, najprv som si myslel, že ho chcú synchronizovať. Už dávno som si všimol, že máme iného Boha, ako všetky iné národy. Ten náš je omnoho horší, nemá pochopenie pre ľudské slabosti. Zatiaľ čo pápež ponúka svätosť aj pre transrodových ľudí, slovenskí biskupi by veľa dali za to, aby vôbec neexistovali. A tak sa prvým víťazstvom malej, ale o to menej rozhľadenej ministerky kultúry stalo, že ako koaličný partner prinútili ministerku zdravotníctva zrušiť smernicu o transrodových ľuďoch, ktorú za náreku Mareka Krajčího, Čepčeka, Kuriaka a podobných existencií prijal ešte predošlý minister. Skrátka, nechcel by som slovenského boha stretnúť v noci.

Inak, v Poľsku, Holandsku, dokonca v Austrálii verejnosťou otriasli škandály sexuálneho zneužívania mladistvých kňazmi. U nás sa to nedeje, buď z toho dôvodu, že na Slovensku to nie je trestné, alebo nemáme príťažlivých miništrantov. Alebo je to pre nejaký iný dôvod?

V parlamente schválili vládny program, žiaľ ja som tam nebol a neschválil by som ho určite, lebo poznám odbornosť tých, ktorí ho vypracovali. Ale keby bol náhodou plán posadiť Ježiša na premiérske kreslo, bral by som to všetkými desiatimi. Po prvé, nekradne, čo by bola veľká zmena, po druhé je súcitný, tolerantný a neklame dôchodcov.

S radosťou som si prečítal, komu všetkému Fico nebude poskytovať rozhovory a zistil som, že sú tam zastúpené všetky moje obľúbené médiá a Infovojnu, TV Slovan ani Štandard určite nezahliadnem ani náhodou. Aj keď je pravda, že som prvý raz vypol spravodajstvo na mojom obľúbenom kanáli, lebo tam dávali Ficov prejav. Doma ani štipka lexaurinu, tak som to radšej hneď vzdal. Nechcem byť zlý prorok, ale za túto vládu sa budeme hanbiť často a do morku kostí. Pamätám si, s akým pohŕdaním som sledoval fešáka Orbána a jeho podlizovanie sa ruskému agresorovi. Tak teraz si to užijem aj doma. Ale varujem všetkých tých, ktorí tu bojujú za farský štát. Nič nie je naveky, pozrite na Poľsko. A keď sa oteplí, vidíme sa na námestiach.

Autor komentára: Nikita Slovák, režisér a publicista