Nikita Slovák: Dve tváre Slovenska. Jednou je tvár kolaboranta bozkávajúceho ruku, ktorá ho udrela. Druhou tvár dobra a pomoci núdznym

Ilustračná snímka. Zdroj FOTO: pixabay.com

Ukrajina dobyla naspäť 243 kilometrov územia, v poslednom týždni to bolo 15 kilometrov štvorcových. Prebíjajú sa cez hlboké zákopy, cez míny, každý centimeter ich zeme polievajú krvou. A my sa im snažíme pomáhať, zatiaľ. Ak máme po rokoch na čo byť hrdí, je to naša zahraničná politika.

Pomáhame pri porovnávaní na veľkosť krajiny dvadsaťnásobne viac ako Francúzsko, dvakrát viac ako Nemecko. Na bojisku sa preslávila naša samohybná húfnica Zuzana a Ukrajina si ich vyžiadala dvanásť. Toto je jedna z dvoch tvárí Slovenska.

Tá druhá je tvár kolaboranta, kľačiaceho na zemi a bozkávajúceho ruku, ktorá ho udrela. Čím viac Rusko schytáva na bojisku, tým viac jedu prúdi do žíl našich kolaborantov.

Polovica ľudí u nás kráča v šľapajach hrdinu Štefánika, svetoobčana milujúceho Slovensko, usilujúca sa o jeho vážnosť v očiach sveta, druhá polovica fantazíruje o zaostalej krajine, ktorá viac ako sto rokov rozsieva smrť po celom svete, intriguje a vraždí jedom ako Borgiovci. Ich vlajkonosiči sú voliči Smeru, ľudia vychovávaní v duchu závislosti voči Sovietskemu zväzu, obete propagandy trvajúcej niekoľko desaťročí. Kombinácia strachu, rešpektu a klamstva, ktoré u nás šíria kolaboranti, platení propagandisti a užitoční idioti. A zatiaľ Putin s veľkou slávou dobýja Afriku, na jeho veľkolepý summit z pozvaných 43 krajín prišlo 17, stál na fotke pred tými mohutnými tmavými mužmi ako starček, ktorý zablúdil na fotoshooting.

Hnutie Republika, ktorého členovia si nechali narásť vlasy, na čas vysadili steroidy a gardistické uniformy schovali do pivníc, zaplavili Slovensko bilboardmi s textom, ako tu urobia poriadok. Aj v koncentrákoch bol poriadok, nevládla tam dekadencia, všetci museli pracovať a nepoznali tam problémy s menšinami. Z histórie už vieme, ako si Uhrík s Mazurekom predstavujú poriadok.

A tak sa u nás črtá ďalší pakt Molotov-Ribbentrop, manželstvo z rozumu medzi Smerom a Republikou. A svedkom by mal byť Andrej Danko, triumf fotošopu na bilboardoch, na ktorých vyzerá ako človek, ktorý vie, čo hovorí. Inak na debaty v telke s ním sa celkom teším, jeho inzitné chápanie sveta ma vždy vie pobaviť.

A v hnutí OĽaNO vznikla liberálna platforma, nápad trnavského Fantozziho. Je to akoby na obraz s geometrickými tvarmi Kandinského niekto domaľoval jeleňa. Ale už musím končiť, bežím na tlačovku Demokratov. Ohlásili niečo bombastické!

Autor komentára: Nikita Slovák, režisér